Wpis z mikrobloga

Klasa średnia w Europie:

- oszczędności

- brak zadłużenia

- ładny dom i nowy samochód

- wyjazdy kilka razy w roku i możliwość realizowania kosztownego hobby


@imajoke: chyba tylko na wykopie, zarobki w polsce patrząc na obecne ceny to marny żart ale nie gloryfikujmy że na zachodzie jest tak cudnie i miodnie i że przeciętny kowalski pracujący w na średnim stanowisku w korpo może sobie pozwolić na wszystko co napisałeś, jak
  • Odpowiedz
@imajoke: Artykuł datowany: 18.06.2018, więc trochę się do tego czasu zmieniło. Choć nie da się ukryć, że nawet w zeszłym roku, zarobków na poziomie 3,6 tys netto nie można było nazywać bogactwem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nairoht:
Generalnie zgadzam się ale na zachodzie jeśli chodzi o mieszkanie ma się realną alternatywę w postaci wynajmu długoterminowego. W Polsce jak nie jesteś na swoim to o ustabilizowanym życiu w dobrych warunkach możesz pomarzyc. Są oczywiście wyjątki ale wiekszosc osob kupujących mieszkanie jako inwestycję nie lubi inwestować w zadne remonty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nairoht:
Tutaj pełna zgoda. Mam znajomych w Wiedniu, w Holandii i w Szwajcarii i z tego co wiem prace mają niezła ale na w 100 procentach własne lokum z tego co mówią pewnie nigdy nie będzie ich stać. Ale wynajmują całkiem fajne mieszkania/domy i żyją na poziomie.
  • Odpowiedz
@vateras131: to tak jak my w ladku. Aktualnie kupno domu (a raczej rudery) w mojej okolicy Streatham to koszt 500-600k GBP, nowe mieszkanie to koszt 1-2mln GBP. Srednie zarobki w Londynie 35k GBP/rok.
  • Odpowiedz
Klasa średnia w Europie:


@imajoke: następnym razem dokładniej przestawiają o jakie kraje chodzi.
Bo to co napisałeś to jest błąd. Miałeś na myśli zapewne kraje skandynawskie, Niemcy, Holandie, Belgie ale Europa to też państwa w których żyje się zwykłym ludziom dużo gorzej niż w Polsce
Rosja, Białoruś, Ukraina, Hiszpania
  • Odpowiedz
@imajoke: Właśnie dlatego tu nigdy nie będzie dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie chcą zjeść bigos na obiad, pojechać na wakacje nad bałtyk i #!$%@?ć! #!$%@?ć wczuci targety ( ͡° ͜ʖ ͡°) To ich sens życia ( ͡° ʖ̯ ͡°) A firmy to bardzo dobrze wykorzystują pokazując że udział płac w PKB jest jednym z najniższych w Europie (
  • Odpowiedz