Wpis z mikrobloga

@qhardyq:

Kiedyś czytałem to na jakiś muradom czy na jakiś "forach" to panie nie da sie daj Pan spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta, a deweloperzy aż huczą ( ͡° ͜ʖ ͡°) niemożni ludzie robią z siebie ekspertów i piszą bzdury na forach
  • Odpowiedz
tak, tylko powiedz mi teraz, co ma zrobić biedny, młody chłopak, który dziedziczy po ojcu kilkadziesiąt hektarów, a nie chce sie bawic w gospodare? Cały ten majątek jest praktycznie nic nie warty..


@daeun: odralnia się tylko teren pod domem i podjazd pod dom, reszta ogrodu zostaje rolna i rośnie na niej trawa
  • Odpowiedz
prawidłowo, spekulacyjnie byly dzialki brane niby rolonicze (czyli generalnie dlabrze dla panstwa, taniej, bo miala byc z niej zywnosc) i zaraz przeksztalcali je w budoiwlane koszac na tym krocie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daeun: Co wy #!$%@? Panowie. To chyba jest jak chcesz to zrobić tu i teraz. A tak to każdy składa wniosek, i czeka się z 5 lat jak będzie nowy plan zagospodarowania, i za darmo zmieniają. Mój ojciec tak już z 3ha zmienił, i grosza za to nie zapłacił.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@caribbean: Dokładnie tak, mój ojciec składał, i jedna działka dostała po 15latach, druga po 6, 3 po 6 miesiącach. Wiązało się to też z tym, że w okolicy zrobili kanalizację i gaz. 2 kumpli z pracy też czekało koło 6 lat. Ale każdy to składa, a bo nóż zmienią na budowlaną.
  • Odpowiedz
@daeun: Nie dodałeś, że te stawki są pomniejszane o wartość działki w dniu pomniejszenia. Czyli dajmy na to masz 0,5ha działki rolnej klasy IIIB, ktora wg tabeli, która podałeś wynosi 262 305 PLN/ha. Załóżmy, że działka warta jest 100 000PLN.
Wpłacasz kwotę początkową (262 305 x 0,5ha) - 100 000 = 31 152,5PLN
A później przez 10 lat płacisz 10% kwoty początkowej, czyli 3 115,25 PLN. Łącznie odrolnienie działki Cię kosztuje 162 305PLN.
Jeżeli działkę masz już w posiadaniu to 62 305PLN. Przy czym te ceny mogą ulec zmianie, ponieważ stawki są uzależnione od bodajże ceny pszenicy.

Dodam, że mając działkę rolną i nie będąc rolnikiem nie jesteś w 100% pewny, czy
  • Odpowiedz
@frutson: długotrwały proces więc na chłopski rozum wydaje się głupie, ale za kilkadziesiąt lat ci wszyscy ludzie co się pobudują będą chcieli coś jeść. Już są kraje co mają problem z wyżywieniem, ziemia karmi i zniszczenie mineralnej ziemi powinno tyle kosztować @daeun:
  • Odpowiedz
@caribbean: klasy gleby chyba nie bardzo można podnośić, dlatego, że klasę, a dokładniej żyzność definiuje rodzaj tej gleby, czyli gleby klasy III np. bielicowe, nigdy nie będą żyzne jak czarnoziemy, które są pierwszą klasą i jest to wszystko uwarunklwane geologicznie. Nawożenie to inna kwestia.
Sens przekształcania typu działki zależy od indywidualnych potrzeb, jednak chyba nikt nie będzie chciał się budować 50km od miasta pośród samych pól z nieutwardzonym dojazdem. Działka,
  • Odpowiedz