Wpis z mikrobloga

@daeun: możesz podzielić na działki i sprzedać bez odralniania ale kupcy będą musieli przejść przez agencję rolną.
Druga opcja to wykorzystać jakoś teren komercyjnie - pola paintballowe, tor motocrossowy, strzelnica, itp, zależy co się da w gminie załatwić.
Trzecia opcja to zalesić i sprzedać za jakiś czas las. Albo zostawić sobie na emeryturę.
Czwarta opcja to wydzierżawić lokalsowi do uprawy.
Piąta opcja to dopłaty bezpośrednie, może się uda za las albo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@daeun: przecież wartość ziemi jest uzależniona od klasy i położenia. U mnie w okolicy nie ma już praktycznie rolników i nikt taki tego nie weźmie. Miałem kawałek klasy V to gmina sama z siebie zwalniała mnie z podatku. Na takim "g" to nawet łąka nie chce rosnąć. Przekształciłem za grosze na budowlane i wszyscy zadowoleni.
@daeun opłata za wyłączenie gruntów z produkcji to nie opłata za przekształcenie na działki budowlane. Żeby działka miała status budowlanej to musi mieć ustalone warunki zabudowy albo musi obowiązywać plan miejscowy z przeznaczeniem na działki budowlane. I dopiero wtedy jeżeli działka ma klasę z tej tabelki płaci się za wyłączenie gruntów. Z tym że do 500m2 w przypadku zabudowy mieszkaniowej jest bez opłat.