Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 525
Jak byłem mały miałem taki samochodzik napędzany silnikiem na baterie. Niestety uległ on wypadkowi i się rozwalił. Rozebrałem go wiec, i zacząłem zabawę tymże silniczkiem. Doczepilem na wale śmigło zrobione z papieru, przykładałem kabelki od silniczka do baterii(paluszka) i cieszyłem się jak się fajnie kręci. Później znalazłem inna baterie, o trochę większym napięciu (4.5V) i robiłem to samo. Wtedy zauważyłem że silnik kręci się jakby szybciej. Wtedy zaświtało mi w głowie, że napięcie ma jakieś znaczenie, a wtedy tych terminów wogóle nie ogarniałem, ale przypomniałem sobie że w gniazdku jest 220V. Pomyślałem wtedy, ale to będzie #!$%@?ć. Niekoniecznie takimi słowami, ale myślałem, jak wetkne kable do kontaktu, to będzie się to bardzo szybko kręciło. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Pięknie #!$%@?ęło, korki oczywiście odrazu wybiło, silnik cały się spalił, a na moje nieszczęście osmoliło całe gniazdko. Szybko poszedłem załączyć korki żeby nikt się nie pomalował i próbowałem zetrzeć sądzę z gniazdka, ale się nie dało. Wziąłem więc farbę plakatową i wymalowałem gniazdko. Tak pięknie to zrobilem, że przez 10 lat nikt się nie pokapowal. Dopiero po tym czasie opowiedziałem co zrobiłem xd Ahh piękne czasy
#wyznanie #chwalesie swoją głupotą, no i trochę #heheszki
  • 61
@bomba4 ja to byłem ten mistrz który stwierdził, że naprawi kompresor, który coś słabo nadmuchiwać piłkę. Więc widząc wystający drut go złapałem i jak mnie walnęło to do dziś mam skąd w miejscu wypalonego ciała. A to były piękne lata 90 gdzie w korkach podmieniano drut na stalowy by nie trzeba było za często nowego wstawiać xD

Ja do teraz nie wiem jak wyrwałem ta rękę
@bomba4: Ja to se za dzieciaka byłem kozakiem jeżeli chodzi o elektryczność i silniczki na baterie. Potrafiłem z nich wszystko zrobić, ale to nie o tym. Miałem kiedyś takie neony 20 cm co do baterii się podłączało i świeciły, no ale pod bateriami to to ledwo co było widać te ledy. Wpadłem na pomysł ofc podłączyć pod gniazdko, ale nie tak po prostu kablami do dziurek bo wiadomix, że #!$%@? i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@bomba4:
Bitch, please ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak byłem mały (level 4-5) to tak zacząłem skręcać kabelki od wtyczki, że jak wpialem ją do gniazdka to:
1) wywaliło prąd w całej klatce w bloku, trzeba było administratora szukać, bo głowna skrzynka była zabezpieczona przez niepowolanymi osobami. Sąsiedzi chcieli mnie ponoć #!$%@?, prądu nie było przez ponad godzinę :)
2) po "wybuchu" odrzucilo mnie na ponad 1,5m
3)