Wpis z mikrobloga

@Tropiciel_winek_za_5zl:

To może nazywając szkolnego mięśniaka, który znęca się nad słabszymi, dręczycielem jest dyskryminacją osób trenujących na siłowni? Taka jest twoja logika.

To nie jest moją logika, bo szkolny mięśniak krzywdzi innych ludzi. W przeciwieństwie do lgbt.

powiedz mi w jaki sposób sprzeciw wobec zwalczania heteronormatywności jest działaniem czy poglądem uzasadniającym sugerowanie czyichś
  • Odpowiedz
@movsd (jeszcze raz bo mi entery znikły) Fajnie, że zawołałeś mnie w odpowiedzi skierowanej do mnie...

Czerwona zaraza już po naszej ziemi, całe szczęście, nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.


To o tej wypowiedzi rozmawiamy prawda? Jakbyś miał chociaż te 80 IQ to porównałbyś tą wypowiedź do red scare w demokratycznym, liberalnym USA bo tylko do tego widzę nawiązania. Załączam zdjęcie które pokazuje, z czym ta wypowiedź kojarzy się mi. Ale nie, każdy kogo nie lubię to Hitler, tak?
Cauchemar7 - @movsd (jeszcze raz bo mi entery znikły) Fajnie, że zawołałeś mnie w odp...

źródło: comment_MSj00ct3XJYV43LrOjtIezDcCBOmMOQC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Cauchemar7:

Szukasz podobieństw, żeby wywołać w ludziach negatywne odczucia wobec kogoś (i organizacji którą reprezentuje), przez skojarzenie z ostatecznym złem.

Jeśli jest jakaś lekcja z czasów nazistowskich, to taka, że nie należy nazywać całych grup etnicznych, czy mniejszości seksualnych bądź grup wyznaniowych, mianem robaków, zarazy czy podludzi bo od takiej retoryki wszystko się zaczyna. Nie od obozów zagłady czy komór gazowych, ale właśnie od nazwania Żydów czy innych gejów mianem
  • Odpowiedz
@movsd A co powiesz o nazywaniu grupy ludzi o wspólnych poglądach politycznych zarazą? Bo właśnie to on zrobił. Przyjrzyj się wypowiedzi:

Czerwona zaraza już po naszej ziemi, całe szczęście, nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.
  • Odpowiedz
@movsd

Nie marksistowska, bolszewicka ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska


Uczepiłeś się słowa tęczowa podczas gdy najważniejszym słowem tej wypowiedzi jest neomarksistowska
  • Odpowiedz
@movsd: błąd dyskusji/argumentacji. Argumentem jest tutaj "jest to nieprawda bo naziści tak mówili" a jest to błąd argumentacji taki sam jak "Hitler był za aborcją" czy cokolwiek podobnego. Jest to pozamerytoryczny sposób argumentacji czyli manipulacja.

Równie dobrze można by teraz odnaleźć hitlerowca, który twierdzi, że "ochrona środowiska jest dobra" i indukować, że jest zła bo wszystko co robili i mówili naziści było złe.
  • Odpowiedz
@movsd: > To nie jest moją logika, bo szkolny mięśniak krzywdzi innych ludzi. W przeciwieństwie do lgbt.
https://www.fronda.pl/a/przypominamy-znany-gej-na-czele-siatki-pedofilow,126668.html i https://www.youtube.com/watch?v=RvV2ScBtviU ( ͡º ͜ʖ͡º)

bo prowadzi do robienia z lgbt dewiantów i degeneratów, a w konsekwencji ich społecznego wykluczenia


ludzi chorych psychicznie i członków gangów
  • Odpowiedz
@Tropiciel_winek_za_5zl:
Gej na czele siatki pedofili nie reprezentuje stanowiska środowisk lgbt. Jedraszewski prezentuje te poglądy jakby były doktryną kościoła (i po części są, choć nie w tej formie).
Wrzucenie niewinnych osob LGBT i członków gangów do jednego worka jest niemoralne. Mam to tłumaczyć?

Tylko o czymś zapomniałeś, ten pierwszy chciał ich zabijać.

Najpierw chcieli ludzi wysyłać na Madagaskar. Kiedy okazało się to niewykonalne to zagłada jakoś tak wyszła jako tanie
  • Odpowiedz
@akwes: Mordowanie różnych grup (w tym homoseksualistów), było tym czym naziści zasłużyli na miano symbolu zła. Jeśli ktoś małpuje ich retorykę (powiedzmy mnie lub bardziej świadomie) to nie widzę powodu by mu tego nie wypomnieć.
Innymi słowy, jeśli ktoś gada jak Himmler, to prawo Goodwina nie obowiązuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@movsd: nie, coś nie jest złe lub dobre, fałszywe albo prawdziwe tylko dlatego, że jakiś autorytet albo przestępca tak powiedział. Obie osoby mogą mówić to samo zdanie zaś mieć zupełnie inną argumentacje, zbijanie argumentu twierdzeniem, że "naziści tak mówili" jest po prostu błędne bo nie jest kontrargumentem :)
  • Odpowiedz
@akwes: Zgadzam się, że rzeczy są złe z własnej natury, a nie dlatego, że je robi pan X lub pochwała pan Y. Stwierdzam jedynie, że bardzo zły pan H i kreujący się na nauczyciela moralności pan J mówią podobne rzeczy. Jeśli potępiamy retorykę pierwszego z nich to i drugi powinien być potępiony.
  • Odpowiedz