Wpis z mikrobloga

halo #gotujzwykopem #gastronomia #gotowanie #gotujzwykopem sprawa jest

otóż szukam jak zrobić jajko w koszulce, które wygląda no ładnie, niemalże jak z haute cuisine na obrazku, bo moje wychodzi bardzo hm.. poszarpane, czasami to nawet kurde żółtko zamiast być zamknięte w tej koszulce to jest lekko poza

owszem, jest zajebiste w smaku, takie jakie powinno być czyli ścięte białko i płynne żółtko, ale no hmm... w 3 gwiazdkowej restauracji bym go w życiu nie podał, bo bym się go wstydził

jakieś protipy jak oni to robią? jak ja to mogę zrobić w warunkach domowych? oglądałem milion przepisów i zwykle wychodzą im takie hmm, gładkie, ja robię idealnie jak oni a nadal takie meh i powoli się poddaję
Pobierz niochland - halo #gotujzwykopem #gastronomia #gotowanie #gotujzwykopem sprawa jest

...
źródło: comment_iirs7FXasIzKU2uB8Ku6FwkvN2uX1qQA.jpg
  • 16
@asdfghjkl:

ocet

jasne że robię, nawet robiłem z różnymi ilościami octu, łyżeczka octu, dwie, trzy, różnicy przeogromnej nie było, jak już to smak xD
nawet sprawdzałem z sokiem z cytryny, podobnie

zamieszanie lekko wody przed wbiciem jajka żeby wir lekki się zrobił

no to to jest oczywistość, sprawdzałem z ogromnym wirem jakbym mikser wsadził, ze średnim jak i z lekkim, ciągle to samo

świeże jajka

też, sprawdzałem z zerówkami, wiejskimi jak
@asdfghjkl: to był mój pierwszy błąd jesli chodzi o bomblującą wodę, bo zawsze prawie że na wrzącej robiłem xD wychodziło jeszcze brzydsze, teraz po prostu małe bąbelki

sprawdzę jeszcze z większym garnkiem
@asdfghjkl: będę kombinować, ale to nie już dzisiaj, bo kurrr #!$%@?łem dzisiaj trzy i mam już dosyć jajek w koszulce na co najmniej kilka dni xD

#!$%@? mnie to, bo sos holenderski wychodzi mi niczym z restauracji, konsystencja idealna, smak idealny, wygląd idealny, a kurrrrwa jajko takie, które idealnie by do tego pasowało to no, jest nieładne i nie ma startu do jajka z restauracji z gwiazdką Michelin xD
@niochland: generalnie widziałem świetny material na YT. Przede wszystkim świeże jajka, takie nieodstane w lodówce. A jak juz z lodówki to ona mają jakąś ilość wolnej wody która źle działa. Dlatego jest potrzebne takie sitko z bardzo gęstą siatką. Żeby jajko się nie przelało, ale wolna woda ucieknie. i wtedy takie jajko wrzucasz do małej miseczki, a z miseczki do wira w gotującej wodzie.