Wpis z mikrobloga

Cudowny jest ten ból d--y ( ͡º ͜ʖ͡º) PiS będzie rządzilo jeszcze 10 lat. Wasze związki partnerskie i inne c---a muja nigdy nie staną się w Polsce rzeczywistością. Kościół będzie moralna ostoja polskiego społeczeństwa. Wasz wisk jest jak miodek na moje uszka ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Fobiczek: Cieszysz się ze zwycięstwa partii, która każda decyzje podejmuje wyłącznie ze względu na korzyści wyborcze niezależnie od skutków jakie to może przynieść.

Z taka partia ten kraj nigdy się nie rozwinie i nigdy nie stworzy nam, ambitnym ludziom, warunków do rozwoju.

Platforma potrafiła podejmować trudne i niepopularne decyzje jak podwyższenie wieku emerytalnego. SLD potrafiło zaciskać pasa.

PiS jedyne co jest w stanie zrobić to wypierdzielic miliardy z budżetu, żeby
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji tylko, że fakty wyglądają tak, że kasa na 500+ na pierwsze dziecko pochodzi w ok. 70% z uszczelnienia VAT. Złodzieje z platformy nakazywali organom skarbowym przymykac oko na tysiące cystern z paliwem. Zwyczajni złodzieje, którzy nie potrafili rządzić a jedyną ich ambicją była euromamona. Kraj rozwija się wspaniale, mamy bezrobocie na poziomie mniejszym niż 4%, wzrost po 4% również. Słychać wycie? Znakomicie
  • Odpowiedz
@trox: Z dobrych wieści. Jeśli wyniki tego sondażu Super Expressu by się sprawdziły, to PiS nawet z poparciem 43% dostałby 213 mandatów nie mając przy tym samodzielnej większości.
  • Odpowiedz
Problemem nie jest 40% dla PiSu - problemem jest jakieś 50% Polaków, które nie pójdzie do wyborów,


@WaveCreator: Ja wiem, że wynik wyborów pośrednio wpływa na życie każdego obywatela ale jeżeli ktoś się nie interesuje polityką i nie potrafi wymienić nazwy przynajmniej 3 partii politycznych to dlaczego powinien iść na wybory?
  • Odpowiedz
@trox: oczywisice, ze nie wplynie, bo nie ma na kogo glosowac bo uwaga WSZYSCY w polityce kradna (PO,PIS,PSL, NOWOCZESNA), plus pisu jest taki ze to co obieciali to zrobili, ja akurat to traktuje jako minus, po nawet nie ma programu, a tak szostka schetyny jest jeszcze gorsza niz piatka kaczynskiego

co ja bym chcial?
przede wszystkim zlikwidowac rozdawnicto przede wszystkim za darmo, jesli ktos pracuje i ma dzieci to jakies
  • Odpowiedz
Ludzie po prostu boją się że ktoś im zabierze np. 500+. Żeby sondaże się zmieniły przyszła władza musi dać do zrozumienia społeczeństwu, że nie mają się czego obawiać i że wszystkie te dodatki pozostawią, inaczej dalej słupki poparcia się nie zmienią. Potrzebna jest szersza narracja.
  • Odpowiedz
W tym chlewie nigdy nie będzie normalnie...


@trox: to trochę tak jakby dziecko które dostaje kieszonkowe od rodziców miało by mieć pretensje do nich że se nowy samochód kupili (bo taka jest teraz relacja większości obywateli z władzą). Nie powinieneś się dziwić ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trox: no nie będzie jeżeli ludzie będą łykali tematy zastępcze jak loty Marszałka Sejmu zamiast skupić się nad ustawą 447 Just... Nawet tego kraju nie będzie...
  • Odpowiedz
które nie pójdzie do wyborów, zwykle zasłaniając się argumentem "mnie polityka nie interesuje"


@WaveCreator: Raczej k---a nie. Ilu jest na wypoku pieniaczy, ktorzy kibicują korwinopodobnym partią, a ci nawet do sejmu sie nie dostaną. Te przegrywy po prostu z domu nie wychodza na wybory
  • Odpowiedz
@trox: PiS wydaje pieniądze tylko które "widać" - 500zł do łapy tu, 250zł na wyprawkę tam, ekstra 1100 zł emerytury.

To jest czysty populizm i to na krótką metę. Nie ma to nic wspólnego z rozwojem dobrobytu.
  • Odpowiedz
KTOKOLWIEK

@TrudnoCoRobic: To tak nie działa.


System wyborczy wspiera duże partie i gnoi małe. To nie jest tak, że jak 40% społeczeństwa zagłosuje na PiS, a 60% rozłoży swoje głosy na 9 mniejszych partii, to te 9 partii razem ma przewagę nad PiS-em.
System rozdziału mieksc w parlamencie nie jest proporcjonalny. Dostając 7% głosów, nie dostajesz 7% miejsc, a jakiś
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Aktualnie to nawet i 100% gdy by poszła n wybory to i tak PIS wygra. Duża część Polaków nie ma na kogo głosować. PO/PIS to samo. Kukiz... szkoda gadać (numer z PSL go zniszczył). Korwin ? Korwin jest dobry dla ludzi którzy nie maja jeszcze praw wyborczych. Ten ciepły gość który planował tylko wygrać wybory do europarlamentu ? xD Sory ale w Polsce naprawde nie ma na kogo głosować
  • Odpowiedz