Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SkorpionX: technicznie tak - jedna licencja to jeden sprzęt, możesz przenieść w miarę swobodnie. Przy czym po tym wyroku UE coś czuję że MS w końcu wypuści nowa wersje Windowsa w modelu jedynie subskrypcji jak O365 I skończy się taka lewizna :P
@SkorpionX: Za 100 zł to dostaniesz klucz OEM od studenta xD Klucz zadziała, tyle że studentem nie jesteś, więc łamiesz licencję, ale co tam... Klucze niewiadomego pochodzenia na różnych licencjach w skrócie. Aktywacja przebiegnie pomyślnie, co nie jest równe z legalnością, a wiele ludzi uważa, że jak aktywuje się to znaczy, że wszystko jest ok.
MS w końcu wypuści nowa wersje Windowsa w modelu jedynie subskrypcji jak O365 I skończy się taka lewizna


@Koliat: nie wypuści a jeżeli wypuści to obniży koszty bo nikt nie będzie chciał płacić chorych sum rok w rok
@Koliat: Firmy to inna bajka. Od zawsze postanowienia licencyjne względem firm różniły się w stosunku do tego co dostaje zwykły user to raz. Poza tym, firmy mają związane ręce bo bardziej kalkuluje im się bulić za windows niż reformować całe zaplecze informacyjne żeby przejść na linuxa. O dostępności specjalistycznego oprogramowania nie wspomnę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkorpionX: i tak grubo poniżej regularnej ceny od dystrybutora więc mam wątpliwości że to "nowe" :-). Xkom morele komputronik czy inne kupują od distrybutorow ms i grają na marzach rzedu 1-3% - jeśli coś znacząco odbiega od tej ceny niemal na pewno jest z kanału wtórnego albo co gorsza lewizna
@SkorpionX: A kto mówi, że na allegro kupujesz od studenta? Są firmy, które skupują klucze i sprzedają, ten "tanisoft" niczym się nie różni od nich. Swoją drogą, że obecnie to kupuje się tylko wersje BOX, bo tylko taką licencję można później przenieść.

To że napisali, że klucz jest nowy, to wiesz... ja też mogę tak napisać, póki go nie zdobędziesz i nie skonsultujesz się z microsoftem to nie wiesz.