Wpis z mikrobloga

#internet #admin #siecikomputerowe #serwerownia #patologiazmiasta

Czemu goście zakładający ludziom internet po domach to takie leniwe dzbany?

Wielokrotnie byłem u znajomych i w różnych firmach, gdzie sieci WiFi są postawione tak, że #!$%@? są 2-3 kanały. Po 4, 5, 10 sieci na jednym kanale. I każdy kolejny zagłusza poprzednie. Oczywiście obowiązkowo na 2,4 GHz. Czy jest na wykopie ktoś, to pracuje np. w #upc #tpsa #orange #vectra #toya i możę mi wytłumaczyć dlaczego jesteście takimi dzbanami?

Ostatnio byłem u kumpla który miał "obiecane" 200 megabitów, a po wifi wyciągał 20 megabitów, na telefonie, kilka metrów od routera(zero ścian). Oczywiście 5 innych sąsiadów siedziało na tym samym kanale. Tak genialnie było wszystko skonfigurowane. (°°
źródło: comment_rYFBhLINfu1QDkgphJ80Ch6EFC9IQuKU.jpg
  • 107
@Odczuwam_Dysonans: Tym razem szybko, bo #!$%@? w kolko tego samego do betonowego dzbana w foliowej czapeczce nie ma wiekszego sensu.

Nasrane masz w glowce z tymi mostami.

DFS na biezaco monitoruje kanaly i je zmienia, doczytaj sobie betonie w internecie. W przeciwienstwie do technika instalatora.

Dla ciebie kazdy dodatkowy uzytkownik to dodatek do szumu, a to gowno prawda, co ci #!$%@? do bani od samego poczatku. Nie masz pojecia, jak to
@Odczuwam_Dysonans: A, i pokaz mi w 40MHz szerokosc kanalu jednego pasma LTE na jednym kanale. Jesli mowisz o zagregowanym pasmie contigous, to tu tez klamiesz i mijasz sie z prawda, bo wyobraz sobie, ze maksymalne zagregowane pasmo z roznych kanalow to 100 MHz. Buciki ci spadna, ilez tam mozna by podkanalikow wybierac Ubiquitiqutasowymi urzadzeniami i mostow zapinac w dupki!
@RatKing: xD czyli LTE działa na różnych szerokościach skoro ustawia się maksymalną możliwą. Aaa, taka rozmowa jak z dzieckiem...
Weź się człowieku zastanów nad swoimi słowami i niskim poziomem jaki prezentujesz. Nie jestem ani monterem, ani wąsatym Wieśkiem - za to ty pokazałaś jakim jesteś prostakiem odreagowującym w sieci. Leć na czarno prymitywie.