Wpis z mikrobloga

Hipotetyczna sytuacja. Powiedzmy że ktoś na moje dane wziął pożyczkę a później bank złożył pozew do e-sądu o nakaz zapłaty z błędnym adresem (tak żebym nie odebrał wezwania). Czy gdy mam wcześniej założone konto w e-sądzie to dostanę powiadomienie mailowe albo smsa że przeciwko mnie została założona sprawa? Szukam sposobu aby jak najlepiej się ochronić w przypadku gdyby ktoś na mnie chciał wyłudzić jakiś kredyt albo telefon czy coś na raty #banki #esad #ochronaprzedoszustami #oszukujo #pytanie
  • 7
@maniok jeżeli jestes pozywany to bedziesz wydany nakaz widzial w esadzie ale nie zostaniesz osobno o tym informowany (brak oświadczenia o korespondencji elektronicznej). Oczywiście to calkowita głupota ale co zrobisz ¯_(ツ)_/¯
@eaxene: no patrz, czyli musiałbym się co tydzień tam logować żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Mam konto na portalu informacyjnym sądu okręgowego i co prawda wszystko tam jest opóźnione względem czasu rzeczywistego o jeden - dwa dni ale powiadomienia mailowe dostaje.
@maniok ale w portalu sadu apelacyjnego tez nie wszystkie sprawy bedziesz widzial. Jeden wydzial nadaje od razu uprawnienie, inny czeka na wniosek. Majac kilka set spraw "czynnych" przerobilem wszelkie mozliwe rodzaje działań sądów w tym zakresie ;) zwłaszcza roznie jest w posteppwaniach o wydanie nakazu zaplaty (do ktorych chyba cały czas nawet nie mozesz zlozyc wniosku o dostep)
@eaxene: jest twoim zdaniem jakiś sposób żeby w takich sytuacjach sie później nie obudzić z ręką w nocniku? Myślałem że właśnie konto w e-sądzie i alerty bik będą wystarczające ale im więcej czytam tym bardziej jestem przekonany że co nie zrobię to i tak nie uniknę niespodzianek. Oczywiście szansa że na mnie trafi jest niska ale w totka ludzie też wygrywają
@eaxene: @maniok: Panowie, sorki ze odkopuje. Czy sprawa wyglada tak ze jesli nie chce zeby oszust wydal na mnie wyrok przez esad to musze zalozyc tam konto i logowac sie co 1-2 tygodnie i bede mial info jesli ktos przeciwko mnie zlozy jakis pozew/zostanie wydany wyrok od ktorego bede mogl sie odwolac do normalnego sadu?