Wpis z mikrobloga

To że przewalane na pierdoły to inna sprawa (kościół, kuchciński, itp).


@snusmumriken90: jakbyś tak policzył te pieniądze które są przewalane to starczy na wybudowanie dwóch bloków w dużym mieście dla kilkuset rodzin xD a trzeba jeszcze kupić grunty i wykończyć te mieszkania

Zawsze można zwiększyć budżet kraju poprzez uszczelnienie systemu podatkowego (większa wykrywalność oszustów
  • Odpowiedz
@jaras2:

jak chcesz przekonać swoje dzieci żeby kończyły trudne studia i wykonywały pracę wysokowykwalifikowanego specjalisty, jeżeli z progresją podatkową ich zarobki będą niewiele wyższe od sprzedawcy w biedrze, albo kolesia w koparce?


Za każdym kucowym razem xDDDD Wiesz że progresja podatkowa istnieje normalnie w krajach zachodnich? Tam ludzie nie kończą studiów? Zarobki ludzi po studiach na stanowiskach specjalistycznych są niewiele wyższe jak kasjera w dyskoncie? Nie, więc przestań wymyślać

Tutaj
  • Odpowiedz
@Zgagulec: ja nie mówię że nie jest #!$%@?. Z kalkulatora na stronie razem wynika że od kwoty 5150 brutto będzie się płaciło wyższy podatek. Te 5150 brutto oznacza że zarabia się więcej niż 90% Paliaków.
Jak oni chcą uzyskać dzięki temu więcej pieniędzy do budżetu?

Pracuję z Duńczykami, mniej więcej wiem też jak to wygląda na zachodzie.
Pamiętaj jednak że ludzie chcą płacić wyższe podatki pod warunkiem pewności i jakości otrzymywanych w zamian usług.
Pytanie kiedy kraje wysokorozwinięte wprowadziły podatek progresywny. Czy nie wtedy gdy społeczeństwo już się dorobiło? Pytanie, przy jakich kwotach wchodzi się w wyższe progi, jaka jest
  • Odpowiedz
@jaras2: Jaki masz pomysł na finansowanie usług publicznych na dobrym poziomie? Pieniądze spadną z nieba? Nie da się mieć dobrych usług publicznych płacąc nic. Obecnie w Polsce najbardziej obciążoną podatkami grupą są najbiedniejsi, co ma swoje konsekwencje; społeczne, polityczne, gospodarcze.

Pracuję z Duńczykami, mniej więcej wiem też jak to wygląda na zachodzie.


Pracuję w Danii, płacę tu podatki, wiem jak to wygląda w Danii doskonale. Płacę duże podatki, o wiele większe niż w Polsce. Doskonale wiem że bez podatków które płacę nie miałabym tak dobrych usług publicznych które oferuje mi państwo, to samo wie reszta Duńczyków. Tutaj ludzie nie kwiczą jak płacą podatki a nie płacenie podatków jest piętnowane społecznie i nie jest synonimem zaradności jak w Polsce gdzie przechodzenie na fikcyjne samozatrudnienie spotyka się z podziwem i irracjonalnym zrozumieniem. Nie da się mieć dobrych usług publicznych bez płacenia podatków, nie da się kupić wszystkich usług publicznych na wolnym
  • Odpowiedz
@Zgagulec: Jeżeli żyjesz w Danii, to sobie tam żyj, a swoje czerwone ręce zabierz od Polski.
Lubisz jak ktoś decyduje za Ciebie na co wydawać Twoje pieniądze, spoko, nie każdy musi być inteligentny, ale zostaw innym osobom możliwość decydowania na co chcą przeznaczać pieniądze. A jak Cie tak boli los biednych ludzi to zrób stały przelew i wpłacaj na jakąś fundacje. Proste.
  • Odpowiedz
@Shatter: pracuje od 9 lat. Żona też. Nawet na wkład własny nie mamy szans uzbierać. Stać nas na wynajem (mimo że ceny są #!$%@?) ale na kredyt już nie. I takich osób/małżeństw jest w Polsce miliony.
Po drugie nie każdy ma ochote #!$%@?ć się w kredyt i przepłacać na wynajmie. Więc trzeba wprowadzić 3 drogę. Tzn ona już jest bo budownictwo komunalne funkcjonuje ale trzeba je bardziej rozkręcić.
  • Odpowiedz
@Jebwleb: my mamy swoją subwencje za 2015 rok ( było przekroczone 3%).
Pozatym najważniejsze jest wprowadzenie kilku osób z Razem do sejmu a z hajsem myśle że sie dogadają. To nie pejsowaci.
  • Odpowiedz