Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #mirkokoksy #stronglifts

Znowu zaczałem liftować po dłuuuugiej przerwie (dalej pcham stronglifts 5x5), już w większości liftów osiągnałem swoje poprzednie wyniki i tutaj mam pytanko do OHP - 3 treningi mi zajęło zanim zrobiłem 5x5 z 42,5kg, zwykle dodawałem 2,5kg co trening. Nie powinienem zacząć dawać teraz sobie po 1kg co trening? bo 45kg mi chyba zajmie w takim razie z 5 treningów biorąc pod uwage że nie będę robić deloada xD

Dieta i regeneracja jest jak najbardziej w normie.
  • 11
  • Odpowiedz
@japecznikow: To może zależeć od jednostki - mi siła szybciej rośnie przy seriach o wyższej intensywności/niższej objętości i na Twoim miejscu dodawałbym ciężaru tak jak SL5x5 nakazuje - robię x ciężaru 5 serii po 5 repów, na kolejnym treningu dokładam 2,5kg i robię serie 5-5-3-2-1, na kolejnym udaje mi się zrobić wszystkie repy więc na następnym dodaję.
  • Odpowiedz
  • 0
@vizori wlasnie u mnie wygladalo to tak:

5-5-5-3-5
5-5-5-5-4
5-5-5-5-5

Przerwa miedzy seriami 1.5 minuty jak mam faila to 5 minut przerwy. Moze powinienem po prostu zwiekszyc przerwy do ponad 2 minut?
  • Odpowiedz
@japecznikow może to pomóc ale nie musi, ja bym i tak dołożył ja te 2.5kg kosztem powtórzeń w ostatnich seriach. Jak jest technika, to siła będzie szła, z czasem można nawet obciąć te dwie serie końcowe a nadal progresowac z ciężarem. A te dwie serie zamienić na jakieś akcesorium pod słaby punk w OHP. A przerwa to minimum 2 minuty, z czasem zrobi się tak ciężko że 3-4 minuty przerwy to będzie
  • Odpowiedz