Wpis z mikrobloga

Potwór z Maciejowej zniszczony i spalony ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Oto dlaczego lokalizacje ciekawych opuszczonych miejscówek są zazwyczaj trzymane w tajemnicy i nie odpowiada się publicznie na prośby o ich ujawnienie.

W Maciejowej koło Jeleniej Góry mieszkał sobie... potwór - pozostałość po kręconym w maciejowskim parku horrorze. Zajmował stare mauzoleum na szczycie wzgórza.

Parę miesięcy temu ta specyficzna lokalna atrakcja została odkryta przez Internet. Zaczęło się nieśmiało - ktoś gdzieś wrzucił parę zdjęć z utajnioną lokalizacją. Odnalezienie potwora nie było specjalnie trudne, wystarczyło poszperać kilka minut w wyszukiwarce. Ale jednak - trzeba było wykonać pewną pracę.

A potem ruszyła lawina... blogi, fanpejdże. W końcu główna Wypoku. Co któryś fotograf nie cackał się z utajnianiem lokalizacji. "Maciejowa", "Maciejowa koło Jeleniej Góry" - można było przeczytać pod tysiącami identycznych zdjęć. Co więcej, sam park w Maciejowej zachęcał do podawania lokalizacji! W końcu to atrakcja turystyczna.

Wczoraj potwór został rozczłonkowany i spalony.

Wyobrażam sobie, że gdzieś tam przed monitorem siedzi twórca zniszczenia i zaciera ręce, czytając setki komentarzy wzburzonych internautów. Taki troll, tylko że w realu. "Heheh, ale mają ból dupy!" - śmieje się.

Podobny los spotkał słynne "okrąglaki" - opuszczony ośrodek wypoczynkowy na Mazowszu. Byłem tam dość wcześnie, pewnie jako jeden z pierwszych w kraju (relacja). Krótko po mojej wizycie miejsce stało się popularne. Odtajniono lokalizację i rozpoczęto dzieło zniszczenia. Dzisiaj trudno rozpoznać pierwotny kształt budynków.

Jednego i drugiego moim zdaniem nie dokonali miejscowi. Oni, gdyby chcieli, zrobiliby to dużo wcześniej. Niestety, zarówno mazowieckie okrąglaki, jak i potwór z Maciejowej, padły ofiarą internetowej popularności.

Takie czasy. Taki naród.

żródło zdjęć

#gorzkiezale #zalesie #patologiazewsi #urbex #urbanexploration #opuszczonemiejsca #opuszczone #jeleniagora #polska #turystyka
Pobierz ff_91 - Potwór z Maciejowej zniszczony i spalony ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Oto dlaczego lokaliza...
źródło: comment_lzZgO6rnK8bfKALRjnWyS3mAhWxnbWfI.jpg
  • 42
@ff_91: Dlatego kanały Urbex History, Sietra czy Żądny Przygód tak naprawdę w środowisku urbex nie wzbudzają żadnego szacunku pomimo "akcja lokalizacja" czy dumnych haseł jak urbextoniewandalizm, bo wg niektorych i tak za dużo pokazują na filmach o miejscowkach. Właściwie nikt z poważnych graczy nie daje im miejscówek. Chodzi mi tu o starych wyjadaczych, którzy siedzą w urbexie od czasów webpage'ów, ewentualnie devianta i digarta, livejournal etc. Czasów przed ery jutuba i
Pojechałem w czerwcu do okrąglaków jak ze zdjęć @daloma i zastałem tam taki #!$%@?, że zrobiło mi się przykro, wszystko rozpieprzone, popodpalane, szyby wybite... Takie ludzkie śmieci powinno się utylizować...
@ff_91:Behind each fucking together. I tak było i będzie z każdym miejscem jak dorwie się tam nastoletnia gówniarzeria, chuligani czy menele albo narkomani. Dlatego te akcje typu akcjalokalizacja mają sens, przynajmniej ci najgłupsi tam nie trafią
@ff_91: Trochę nie rozumiem tego całego "zdradzania miejscówki". To nie jest opuszczony obiekt o którym mało kto słyszał, jest to atrakcja o której wie bardzo dużo osób z Jeleniej i okolic od momentu jak cały park został wysprzątany i oznaczony drogowskazami na drzewach. Mało tego, ten obiekt (i pobliska wieża) ma nawet swoją stronę na facebooku. Więc dlaczego niby ktoś miałby nie pisać gdzie to jest? Przy obiektach typowo urbexowych popieram
@cicho_podziemny: ale jedynymi miejscówkami jakie addicted wprost napisal z lokalizacją był tylko kościół w Pisarzowicach (zreszta Behemoth tez w komentarzach pisal, gdzie kręcił), wiezienie w Łęczycy, ktore jest dostepne za zgodą miasta i ten palac w fordami probe, gdzie właściciel sam wpuszcza jak się dobrze zagada. tak to zadnej lokalizacji na onecie nie podal. Mialkowek to mieszkańcy Plocka sprzedali gdzie co i jak
@Stitch: Nie tylko o onet chodzi, a opisy do postów na fanpagu "krula urbexu" ;) Poznaniacy bez przyczyny na nim psów nie wieszali - chodziło chyba o laba i biblio na zntk. Ile było wątków na grupie w tym temacie to głowa mała, oczywiście nie da sie ich znaleźć, bo koniec końców admini kasowali posty.
PS. A była jeszcze u niego sprzedaż kalendarzy - czyli robienie komerchy jako jeden z pierwszych
@cicho_podziemny mnie za każdym razem trochę śmieszy ta elitarność urbexu. Sam sie tym param odkąd mnie wuja zarazil za gówniaka, ale nigdy nie czulem sie z tego powodu 'lepszy'. wiec z tymi zmianami to trochę przez przymrużenie oka patrzę. Ale fakt urbex zrobil sie popularny przez te nute adrenaliny. Ale jak kazda moda, wsrod pokolenia insta lada moment znow minie. sam temat zntk jest kontrowersyjny, bo niejako oficjalnie to zlomiarze sie po
@Stitch: Lansowanie zawszę było źle postrzegane, chyba, że robiłeś takie zdjecia z takich miejsc co nawet nie wiadomo gdzie były - to wtedy Twój warsztat fotograficzny sprawiał, że jesteś znany z dobrych technicznie zdjęć. A teraz? Narobiło się pełno ekip, każda ma fanpage, każda ma własne koszulki, konto na youtube z filmem z eksploracji tajemniczego, nawiedzonego, tajnego, ukrytego O B I E K T U ( ͡º ͜ʖ͡
@Stitch: Lansowanie zawszę było źle postrzegane, chyba, że robiłeś takie zdjecia z takich miejsc co nawet nie wiadomo gdzie były - to wtedy Twój warsztat fotograficzny sprawiał, że jesteś znany z dobrych technicznie zdjęć. A teraz? Narobiło się pełno ekip, każda ma fanpage, każda ma własne koszulki, konto na youtube z filmem z eksploracji tajemniczego, nawiedzonego, tajnego, ukrytego O B I E K T U ( ͡º ͜ʖ͡
Dlatego kanały Urbex History, Sietra czy Żądny Przygód tak naprawdę w środowisku urbex nie wzbudzają żadnego szacunku pomimo "akcja lokalizacja" czy dumnych haseł jak urbextoniewandalizm, bo wg niektorych i tak za dużo pokazują na filmach o miejscowkach. Właściwie nikt z poważnych graczy nie daje im miejscówek. Chodzi mi tu o starych wyjadaczych, którzy siedzą w urbexie od czasów webpage'ów, ewentualnie devianta i digarta, livejournal etc. Czasów przed ery jutuba i fanpejdzy...

PS.