Wpis z mikrobloga

Potwór z Maciejowej zniszczony i spalony ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Oto dlaczego lokalizacje ciekawych opuszczonych miejscówek są zazwyczaj trzymane w tajemnicy i nie odpowiada się publicznie na prośby o ich ujawnienie.

W Maciejowej koło Jeleniej Góry mieszkał sobie... potwór - pozostałość po kręconym w maciejowskim parku horrorze. Zajmował stare mauzoleum na szczycie wzgórza.

Parę miesięcy temu ta specyficzna lokalna atrakcja została odkryta przez Internet. Zaczęło się nieśmiało - ktoś gdzieś wrzucił parę zdjęć z utajnioną lokalizacją. Odnalezienie potwora nie było specjalnie trudne, wystarczyło poszperać kilka minut w wyszukiwarce. Ale jednak - trzeba było wykonać pewną pracę.

A potem ruszyła lawina... blogi, fanpejdże. W końcu główna Wypoku. Co któryś fotograf nie cackał się z utajnianiem lokalizacji. "Maciejowa", "Maciejowa koło Jeleniej Góry" - można było przeczytać pod tysiącami identycznych zdjęć. Co więcej, sam park w Maciejowej zachęcał do podawania lokalizacji! W końcu to atrakcja turystyczna.

Wczoraj potwór został rozczłonkowany i spalony.

Wyobrażam sobie, że gdzieś tam przed monitorem siedzi twórca zniszczenia i zaciera ręce, czytając setki komentarzy wzburzonych internautów. Taki troll, tylko że w realu. "Heheh, ale mają ból dupy!" - śmieje się.

Podobny los spotkał słynne "okrąglaki" - opuszczony ośrodek wypoczynkowy na Mazowszu. Byłem tam dość wcześnie, pewnie jako jeden z pierwszych w kraju (relacja). Krótko po mojej wizycie miejsce stało się popularne. Odtajniono lokalizację i rozpoczęto dzieło zniszczenia. Dzisiaj trudno rozpoznać pierwotny kształt budynków.

Jednego i drugiego moim zdaniem nie dokonali miejscowi. Oni, gdyby chcieli, zrobiliby to dużo wcześniej. Niestety, zarówno mazowieckie okrąglaki, jak i potwór z Maciejowej, padły ofiarą internetowej popularności.

Takie czasy. Taki naród.

żródło zdjęć

#gorzkiezale #zalesie #patologiazewsi #urbex #urbanexploration #opuszczonemiejsca #opuszczone #jeleniagora #polska #turystyka
ff_91 - Potwór z Maciejowej zniszczony i spalony ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Oto dlaczego lokaliza...

źródło: comment_lzZgO6rnK8bfKALRjnWyS3mAhWxnbWfI.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@ff_91: Dlatego dobrych miejscówek (nie tylko opuszczonych, ale też np. do wypoczynku) się nie ujawnia. Nawet dla fejmu w internecie.
  • Odpowiedz
@daloma: masakra jakas, teraz jak pojedziecie to wygląda to jak opuszczone niemieckie bunkry i budowle po drugiej wojnie, ale bym pałował tych co tak robią
  • Odpowiedz
@ff_91: Podobno kiedyś jeden z kanałów urbexowych umieścił na swoim YT odcinek o bardzo dobrze zachowanym, sprawnym schronie, ale podobno zdradzał on za dużo szczegółów na temat lokalizacji, więc został przez nich usunięty...
  • Odpowiedz
@daloma: @Nie_umre_za_ciebie: Mogę się założyć że to mieszkańcy okolicy w odległości do 50km. Nikomu nie będzie się chciało dalej jechać. To co się nadawało to zabrali, resztę zniszczyli. U mnie był stary budynek po zakładzie produkcyjnym do ok. 2011 wszystkie maszyny, meble, stare komputery stały tak jakby zamknęli zakład kilka dni wcześniej, drzwi były otwarte więc każdy z okolicy mógł wejść i zobaczyć co tam jest. Po artykule w gazecie
  • Odpowiedz
Dlatego dobrych miejscówek (nie tylko opuszczonych, ale też np. do wypoczynku) się nie ujawnia.


@noffi: w 100% rozumiem i popieram

ale złości mnie to, że nasze "społeczeństwo" musi wszystko rozpieprzyć, bo... zwyczajnie czasem chciałbym odwiedzić takie miejsce i wiem, że pytanie o ciekawe lokacje jest bezcelowe, bo nikt mi ich nie poda, w obawie przed zniszczeniem, a ja musiałbym spędzać tygodnie na researchu w internecie albo w terenie, żeby coś znaleźć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ff_91: bylem w okraglakach dwa lata temu i juz wtedy zniszczenia były tak ogromne ze aż mnie #!$%@? trafił jak można zniszczyć takie klimatyczne miejsce... Problemem był z jednej strony forgotten na którym podawano lokalizacje by za chwile miejsce te były zniszczone. Szkoda wielka bo miałem w planach jechać i zrobic potworów sesje eh polaczki...
  • Odpowiedz