Wpis z mikrobloga

  • 880
Allen Swift i Rolls Royce, którym jeździł przez... 77 lat.
W 1928 roku pan Swift ukończył studia i w prezencie otrzymał od ojca prezent, samochód Rolls Royce Piccadilly P1 Roadster z 1928 roku. Jeździł nim przez całe życie.
W ciągu 77 lat przebył swoim pojazdem 273 588 kilometrów. W 1988 roku pojazd przeszedł kompletną renowację, obejmującą zarówno nadwozie, podwozie, jak i silnik. Pan Swift bardzo dbał o swój samochód i postanowił też zadbać o niego po śmierci.
W 2005 roku, na dwa miesiące przed śmiercią w imponującym wieku 102 lat, Swift przekazał milion dolarów Springfield Museum z przeznaczeniem na zakupienie budynku i zorganizowanie tam wystawy samochodów, w którym miało znaleźć się również miejsce dla jego Rolls Royce'a. Wybór padł na Springfield, gdyż pojazd Swifta właśnie stamtąd pochodził. W latach 20. XX wieku Rolls Royce posiadało w Springfield fabrykę, w której wyprodukowano 2944 pojazdy.
Nowy budynek muzeum otwarto w 2006 roku. Można w nim oglądać całą kolekcję zabytkowych samochodów i motocykli, w tym samochód Swifta.
W 1994 roku Allen Swift otrzymał od firmy Rolls Royce kryształową Spirit of Ecstasy, nagrodę dla osoby, która najdłużej posiada samochód tej firmy.

#motoryzacja #ciekawostki
Pobierz galmok - Allen Swift i Rolls Royce, którym jeździł przez... 77 lat.
W 1928 roku pan S...
źródło: comment_znIBipcJzwiRwr7yYyFYldX88Pc5dv6I.jpg
  • 58
Więcej stał jak jeździł :) nie uwierzę, że ktoś ma taką furę jako daily po bułki


@Frugos: A myślisz, że facet, który od tak wpakowuje 1 mln na muzeum na co dzień sam prowadzi? xD. Jestem przekonany, że nie był to jego samochód do jeżdżenia na co dzień ale od święta, dla przyjemności, zresztą przebieg mówi wszystko.

bo ogólnie kiedys samochody były o wiele większe xD

Ostatnio stanąłem koło jakiegos Bentleya
Miałem w szkole gościa, który dostał malucha od ojca, który wcześniej dostał go od swojego ojca. No maluch igiełka, pucowany w każdym calu i pewnie za niedługo stuknie im jakaś rocznica, bo tym maluchem był na woodstocku (więc nadal jeździ), ale zamiast "Spirit of extasy" dostanie "spirit of polish onion" ( ͡° ͜ʖ ͡°)