Wpis z mikrobloga

  • 880
Allen Swift i Rolls Royce, którym jeździł przez... 77 lat.
W 1928 roku pan Swift ukończył studia i w prezencie otrzymał od ojca prezent, samochód Rolls Royce Piccadilly P1 Roadster z 1928 roku. Jeździł nim przez całe życie.
W ciągu 77 lat przebył swoim pojazdem 273 588 kilometrów. W 1988 roku pojazd przeszedł kompletną renowację, obejmującą zarówno nadwozie, podwozie, jak i silnik. Pan Swift bardzo dbał o swój samochód i postanowił też zadbać o niego po śmierci.
W 2005 roku, na dwa miesiące przed śmiercią w imponującym wieku 102 lat, Swift przekazał milion dolarów Springfield Museum z przeznaczeniem na zakupienie budynku i zorganizowanie tam wystawy samochodów, w którym miało znaleźć się również miejsce dla jego Rolls Royce'a. Wybór padł na Springfield, gdyż pojazd Swifta właśnie stamtąd pochodził. W latach 20. XX wieku Rolls Royce posiadało w Springfield fabrykę, w której wyprodukowano 2944 pojazdy.
Nowy budynek muzeum otwarto w 2006 roku. Można w nim oglądać całą kolekcję zabytkowych samochodów i motocykli, w tym samochód Swifta.
W 1994 roku Allen Swift otrzymał od firmy Rolls Royce kryształową Spirit of Ecstasy, nagrodę dla osoby, która najdłużej posiada samochód tej firmy.

#motoryzacja #ciekawostki
Pobierz galmok - Allen Swift i Rolls Royce, którym jeździł przez... 77 lat.
W 1928 roku pan S...
źródło: comment_znIBipcJzwiRwr7yYyFYldX88Pc5dv6I.jpg
  • 58
W 1994 roku Allen Swift otrzymał od firmy Rolls Royce kryształową Spirit of Ecstasy, nagrodę dla osoby, która najdłużej posiada samochód tej firmy.


@galmok: to chyba często przechodzi z rąk do rąk xD a w kazdym razie z czasem zacznie
Prezes Ikei też jeździ jakimś starym Volvo, mimo, że stać go na najnowsze i najdroższe dzieła motoryzacji. To jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że obnoszenie się tymi wszystkimi supcio lśniącymi mega nowymi i byle drogimi pojazdami to karmienie własnej póżności i kompensacja kompleksów.
Ja swoim jak narazie 24 rok jeżdżę... ale chyba niestety nie starczy mi życia żeby pana Swifta przebić( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Brunner: Dziadu, z piędziesioche na karku masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Prezes Ikei też jeździ jakimś starym Volvo, mimo, że stać go na najnowsze i najdroższe dzieła motoryzacji. To jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że obnoszenie się tymi wszystkimi supcio lśniącymi mega nowymi i byle drogimi pojazdami to karmienie własnej póżności i kompensacja kompleksów.


@TheAdonaiBouncer: To jest jakiś mit który lata po Internecie. Nie mogłem znaleźć żadnego potwierdzenia po za tym, że faktycznie tym Volvo jeździł bardzo długo, ale też wyczytałem -
@galmok: kiedyś w Macedonii spotkałem podobnego w kwestii zainteresowania starszego Amerykanina który też swoim stuletnim rollsem zwiedzał świat. Tyle że on miał lepsze wyniki z tego co opowiadał, bo był w ponad 120 krajach na świecie, był nim też na safari i jak go spotkałem w Macedonii to jechał z Grecji na Białoruś. Na kołach. Tak więc koks jak fiks. I akurat tam w Macedonii padły mu hamulce i naprawiał mu
Pobierz Kukiee - @galmok: kiedyś w Macedonii spotkałem podobnego w kwestii zainteresowania st...
źródło: comment_w6ID6zSbj034pvwvBaSl2OxZvHW3qnwb.jpg
@galmok: piękny samochód. I teraz zagadka, co ma mniejszy wpływ na środowisko samochód 7,6l pojemności, tak porządny, że starczy na całe życie? Czy kosiarka 1.0 ecobiust, która się rozsypuje co 3 lata i co trzy lata trzeba wyprodukować nową?
Chciałbym zobaczyć takie wyliczenie. Może się mylę, ale wydaje mi się, że wyprodukowanie samochodu ma większy wpływ na środowisko niż to ile jest on w stanie wyemitować CO2, nawet w ciągu 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DulGukat: co to znaczy całe życie? 500k kilometrów? 1000k? W 1.0 ecoboost też można zrobić remont i jeździć dalej. Nikt kto robi takie kilometry nie kupuje takiego samochodu. Więc to takie #!$%@? "na chłopski rozum". Wyprodukowanie przeciętnego auta, to koszt około 1000 litrów benzyny jeśli chodzi o energię. Matematykę pozostawiam tobie.
Zresztą, ile robi przeciętny samochód zanim trafia na złom, bo już jest po prostu stary?
co to znaczy całe życie? 500k kilometrów? 1000k? W 1.0 ecoboost też można zrobić remont i jeździć dalej. Nikt kto robi takie kilometry nie kupuje takiego samochodu.

Wyprodukowanie przeciętnego auta, to koszt około 1000 litrów benzyny jeśli chodzi o energię. Matematykę pozostawiam tobie.

Zresztą, ile robi przeciętny samochód zanim trafia na złom, bo już jest po prostu stary?


@Tymbarkus: bezsprzeczne jest, że obecne samochody są mniej trwałe i to się nie
@DulGukat: Nie mam zamiaru sprzeczać się na temat tego, że nowe auta się szybciej psują - może tak jest, może nie.
Co do 1000 litrów - mam na mysli koszt energetyczny, nie pienionszki.
Do poczytania: https://greet.es.anl.gov/files/vehicle_and_components_manufacturing
W skrócie: produkcja standardowego auta generuje około 2 ton CO2, chociaż to wszystko i tak zależy od wielkości auta i wyposażenia. Spalenie 1000 litrów benzyny generuje niecałe 2,5 tony CO2. Przy spalaniu 5 litrów na