Wpis z mikrobloga

@NyanNyan: To o czym piszesz to bardzo niebezpieczny trend. Ludzie traktujący samochód i jazdę jak stratę czasu pomiędzy ważniejszymi rzeczami które wypełniają ich dzień. Jak najszybciej wziąść, jak najszybciej wysiąść. Wykonać jak najwięcej telefonów, smsów, postów na instragramie i facebooku podczas jazdy, zrobić makijaż, zjeść ciastko, wypić kawę. Technologia nam to ułatwia: automatyczne skrzynie biegów, cruise control i aktywne tempomaty, utrzymywanie w pasie ruchu, lecz NEGATYWNIE wpływa na bezpieczeństwo. Dziwi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnsuzSowilo: najśmieszniejsze jest jak niektórzy długie zjazdy np w górach pokonują na hamulcu zamiast redukować prędkość biegami. Zawsze zastanawiam się ile tych hamulców jeszcze im zostało :-D
  • Odpowiedz
@THredrock: Ze względu na to, że 10-20 lat temu standardem było "no, masz 17 i 3/4, to idź na kurs, żeby po skończeniu 18 iść na egzamin i od razu mieć plastik", a dziś wcale lepiej to nie wygląda (bo wtedy mogło nie być kogoś stać, dziś taki problem dotyczy marginesu społeczeństwa), to jest, tak jak jest. Ludzie traktują "prawko" jak normę. Coś, co należy posiadać. Coś jak z magistrem.
  • Odpowiedz
Ależ to typowe - wykopki nie wiedzą jak się prowadzi samochód, więc plusują komentujących wykopków, którzy jadą po OPie xD

Uważam, że trzeba szkalować c-------h kierowców, żeby w ogóle się dowiedzieli, że stwarzają niebezpieczeństwo na drodze. Mój stary też tak jeździł, ale zrobiłem mu podliczenie ile wydaje kasy na hamulce oraz podesłałem mu filmiki na ten temat i teraz już jeździ poprawnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: daj spokój, większość ludzi na wykopie prawko wygrało w chipsach, jazda poprawna technicznie dla nich nie istnieje, dlatego srają się jak ktoś na dwupasmówce z ograniczeniem 50km/h przekroczy prędkość o 10km/h bo sami by umarli w tych swoich fabiach z salonu przy takiej zawrotnej prędkości xD

@sing: @ghost18:
  • Odpowiedz
@sorek: napiszę tak - 10 lat temu było gorzej. Każdy zjazd w mieści to był jeden wielki festiwal świateł, bo każdy z---------ł napędzany grawitacją i co 3 sekundy musiał hamować, zamiast na wysokim biegu za darmo naładować sobie akumulator.

Nie wiem, może to zasługa Internetu (czyt. youtuba) albo lepszej edukacji w szkołach jazdy, bo teraz czegoś takiego nie ma. Jasne, jak za kółkiem starego Polo albo Fabii siedzi jakiś dziadek
  • Odpowiedz
poważni ludzie jeżdżą z automatyczną skrzynią biegów


@Konvaldos: a dobrzy kierowcy redukują bieg manetkami/steptroniciem zamiast marnować hamulce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: no to jest za każdym razem zabawne. na prostej z----------z, a na zakrętach p-------a. Ile razy takim bardziej ambitnym sebom spuszczam łomot w górach sowich dostawczakiem 1.6 w gnoju. na zakrętach widac kto ogarnia, a kto leszcz( ͡° ͜ʖ ͡°) i z tego miejsca pozdrawiam kierowcę ze srebrnego mondego w kombi, bo szedl za mna jak cień. szanuje, a sebka w e39 co to na
  • Odpowiedz
@Stitch: To jest moje ulubione zajęcie. Jadę sobie spokojnie 65-70 na prostej i w tylnym lusterku już widzę Sebastiana na zderzaku. Przede mną seria zakrętów, przyspieszam, pokonuję je we właściwy sposób, a Sebka nawet we wstecznym nie widać :P Za każdym j-----m razem sprawia mi to taką samą przyjemność.
  • Odpowiedz
  • 1
@januszchaosu o tak! mnie szczególnie podwójna radość sprawia, gdy taki agent jedzie autem z 50+ km więcej i z o wiele lepiej prowadzącym sie po winklach, a nie jest w stanie nawet utrzymać mojego tempa, a co dopiero wyprzedzić :D
  • Odpowiedz
hamują na biegu neutralnym


@AnsuzSowilo: jak ja gardzę ludźmi, którzy pier#$lą bez sensu.
Poza tym sprwdź jak się jeździ autem przednio/tylno/4x4 napędowo w zakrętach.
A ogólnie to wiem o co chodzi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz