Wpis z mikrobloga

Mirki! W październiku idę na studia, aktualnie caly sierpien pracuję, ale pozostaje mi trochę czasu dla siebie i chcialbym poświęcić godzinę dziennie na naukę francuskiego. Miałem go na poziomie podstawowym w liceum, ale chce sie troche sam doksztalcic. Jak polecacie zabrac sie za to samemu? Polecacie jakies ksiazki? Chciałbym zaczac od początku, solidnie powtórzyć sobie podstawy i progresowac w miarę zdrowym tempie.
#jezyki #rozwojosobisty #nauka #francuski #praca #pracbaza #studia
  • 11
@NarkerK: najlepiej jest się uczyć od Lech Roch Pawlak ( ͡° ͜ʖ ͡°)


dolafu, yszy fransuła, żelipafapą pasiruti dima,
soli bach do winem, anelek tojewą cyty pądem,
żeli papą fete tonde.
Ysz epoch cotyfakty mydetszo,
żeli papą fety no tery eso,
szeli katą mynychy atkę,
pą ty, ty tą żydą fyną chatkę,
Żeli pa fą, fory tyn anemachte,
Dą tiri dą sokte won tiri mande,
żeli kato
@NarkerK: jezeli umiesz angielski to: duolingo, anki, spotify: learn french by podcast, youtube: innerfrench + ksiazka do gramatyki z kluczem. Startujac z absolutnego zera, uczac sie w domu rok (1h dziennie) nauczylam sie tyle, ze jezeli jest jakis tekst po francusku to rozumiem o co chodzi, jestem w stanie kupic bagiety albo poprowadzic prosta rozmowe jezeli rozmowca mowi powoli.
@Aiwaz Mireczku, dzięki za polecenie nas i tak miłe słowa! ( ͡º ͜ʖ͡º) To cudowne uczucie, gdy nie musimy się sami polecać, chociaż też wiemy, że warto się z nami uczyć (ʘʘ) () Dzięki za mega power na poniedziałek!
@Aiwaz: @SuperMemo: zainstalowałem, korzystam już z darmowego Premium, zobaczymy co z tego wyjdzie, równolegle rozejrzę się za jakąś książką stricte do gramatyki, bo z nauki angielskiego zostało mi już, że lubię trzaskać zdania i ich tłumaczenia w zeszycie. Dzięki za pomoc!