Wpis z mikrobloga

W tym roku byłem o krok od zaliczenia matury z matmy. Mam pytanie, czy potrafiłby mi ktoś powiedzieć jak wyciągnąć więcej logiki z siebie, aby rozwiązać to gówno i mieć spokój. Już denerwuje się podczas dnia, że w ogóle mi nie idzie,albo miernie
#matura #matematyka #logika
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AstroBoy: Nie chce Cię martwić, ale żeby teraz nie zdać matematyki to raczej nie próbuj jej zdać. Idź do pracy naucz jakiegoś zawodu i zarabiaj spoko kasę. A jak chcesz zdać naucz mnożyć, dodawać, proste funkcje liniowe, wzory na objętość, pole, proste ciągi i zrobić drzewko ze statystyki. Powodzenia. Aha i wzór na deltę do funkcji kwadratowej. A tak na serio poszukaj kogoś kto dobrze tłumaczy. Dzisiejsza matura nie jest
  • Odpowiedz
Z drugiej strony zawsze dobry byłem z matmy bo ją rozumiałem, i wiem, że ja mojej siostry nie byłem w stanie nauczyć. Może zmień korepetytora, nieraz na studiach z czymś miałem problem nie wiem z mechanika czy wytrzymałością, ktoś tylko dobrze mi nakreślił i czaiłem. Uważam, że to kwestia wytłumaczenia bo teraz naprawdę są podstawy. Powodzenia życzę.
  • Odpowiedz
@rnk16: To żeś mu poradził. Tablica od CKE zawiera wystarczająco informacji żeby zdać maturę na 50%+
Wystarczy nauczyć się z niej korzystać, przerobić arkusze z poprzednich lat.
  • Odpowiedz
@AstroBoy: oprócz korków rób sobie kurs od matemaksa i stare matury, wiele z tych zadań się powtarza, zmieniają tylko liczby
jak ja zdałem podstawe za pierwszym razem na 48% to kazdy moze zdac, ja od gimnazjum mialem rok w rok zagrozenie z matmy, kazdy sprawdzian poprawiany i to najczesciej po pare razy, ja mialem(mam dalej) wielkie problemy z liczbami, mylą się np. 6 z 8 czy 5 z 9, tabliczki
  • Odpowiedz
@AstroBoy: Staraj się po prostu robić, a nie myśleć o tym, że musisz to robić. Matematyka różni się od innych przedmiotów tym, że bardziej karze za brak podstaw. Jak czegoś nie rozumiesz w zadaniu cofnij się do definicji. Jak masz jakieś pytania, wrzucaj je na tag, zawsze ktoś wytłumaczy. Polecam również khan academy. Powodzenia !
  • Odpowiedz
@AstroBoy rób krok po kroku i cisnij na korkach aby ci tlumaczyla czego nie rozumiesz
Matemaks jest dla tych to trochę ogarniają od razu, musisz robić to po prostu wolniej, wiem bo mam podobnie
  • Odpowiedz