Wpis z mikrobloga

Gadka mojego starego. Kurłą to młode pokolenie takie niezaradne, do niczego się nie nadają, nic nie potrafią. Nie to co my kurła, wszystko sami sobie potrafiliśmy zrobić, naprawić bez żadnego problemu. Ci młodzi nic nie potrafią. I mówi to człowiek który:
- nie potrafi obsłużyć komputera i telefonu
- nigdy nie korzystał z internetu
- nie potrafi zrobić przelewu
- jak ma pierwszy raz jechać w jakieś nowe miejsce to panikuje (nie potrafi obsłużyć nawigacji)
- zawsze jak musi coś załatwić w jakiejś instytucji, to jedzie z moją matką
Serio jak słyszę to #!$%@? januszów na temat młodego pokolenia, to się zastanawiam o co im chodzi? Przecież oni w swoim mniemaniu są nadzwyczajną kastą XD Mają kompleksy i próbują sobie coś zrekompensować? I zawsze jak mój stary tak gada, to pytam go kto to młode pokolenie tak wychował. I wtedy jest cisza ( ͡º ͜ʖ͡º)

#janusze #nosaczsundajski #rodzice #zalesie
Pobierz
źródło: comment_W8RXD2tQ7NOmYs1l0hLJ3ynlvBp2Bwbm.jpg
  • 74
@imajoke ale wiesz że taki kierowca to zarabia przyzwoite pieniądze? U nas placa 4-5k, dziennie w domu, dwie zmiany, cysterna. Mój ojciec i jego bracia. Dom każdy z nich postawił praktycznie sam(z braćmi), wahacz sobie sam potrafi wymienić, a i normalnie telefon czy komputer do przelewów czy informacji. Fakt że jest w porównaniu z młodszym pokoleniem sporo do tyłu, ale że w domu nic go nie przerasta to mega plus. I kazdy
mój tata w tym roku skończył 60 lat, całe życie był kierowcą i umie w telefony, internety, przelewy, faktycznie trochę czasu mu to zajęło żeby nauczyć się obsługiwać smartfona albo laptop. Do tego umie sam zrobić remont od początku do końca, naprawić pralkę, zmywarkę czy suszarkę i gotuję lepiej niż moja matula


@PaniBulwa: pewnie chciałabyś mieć takiego męża jak twój supertata?
@FrasierCrane: Ta, miliony tutoriali, a 90% boi się dotknąć czegokolwiek - mieszkałem z kilkunastoma różnymi osobami w ciągu studiów i zapomnij - cokolwiek trzeba było zrobić - gniazdko przykręcić, kolanko zmienić, uszczelki jakieś powymieniać, drzwiczki szafek wyregulować i podobnej skali rzeczy - panika i dzwonienie do właścicieli żeby hydraulika na wymianę kolanka zamawiał.
Dobry fachowiec ma terminy pozajmowane na rok dwa do przodu, "na szybko" to znajdziesz kogoś kto zrobi byle