Wpis z mikrobloga

Gadka mojego starego. Kurłą to młode pokolenie takie niezaradne, do niczego się nie nadają, nic nie potrafią. Nie to co my kurła, wszystko sami sobie potrafiliśmy zrobić, naprawić bez żadnego problemu. Ci młodzi nic nie potrafią. I mówi to człowiek który:
- nie potrafi obsłużyć komputera i telefonu
- nigdy nie korzystał z internetu
- nie potrafi zrobić przelewu
- jak ma pierwszy raz jechać w jakieś nowe miejsce to panikuje (nie potrafi obsłużyć nawigacji)
- zawsze jak musi coś załatwić w jakiejś instytucji, to jedzie z moją matką
Serio jak słyszę to #!$%@? januszów na temat młodego pokolenia, to się zastanawiam o co im chodzi? Przecież oni w swoim mniemaniu są nadzwyczajną kastą XD Mają kompleksy i próbują sobie coś zrekompensować? I zawsze jak mój stary tak gada, to pytam go kto to młode pokolenie tak wychował. I wtedy jest cisza ( ͡º ͜ʖ͡º)

#janusze #nosaczsundajski #rodzice #zalesie
imajoke - Gadka mojego starego. Kurłą to młode pokolenie takie niezaradne, do niczego...

źródło: comment_W8RXD2tQ7NOmYs1l0hLJ3ynlvBp2Bwbm.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • 1044
@imajoke #!$%@?, że nic nie potrafią xD skończyły się czasy złotej rączki, nie mówię o naprawie kaloryfera czy wymianie żarówki ale ogarnięcie w garażu silnika malucha to przeszłość, żyjemy w czasach specjalistów a nie biedaków co wszystko muszą zrobić samemu bo na nic ich nie stać. Taki łeb też wyrywa zęby kombinerkami bo taniej?xD żyjemy w najlepszych czasach ever ale ci co nie dali rady umysłem ogarnąć, że komuna sie skończyła i
  • Odpowiedz
@imajoke mój tata w tym roku skończył 60 lat, całe życie był kierowcą i umie w telefony, internety, przelewy, faktycznie trochę czasu mu to zajęło żeby nauczyć się obsługiwać smartfona albo laptop. Do tego umie sam zrobić remont od początku do końca, naprawić pralkę, zmywarkę czy suszarkę i gotuję lepiej niż moja matula ( )
  • Odpowiedz
@imajoke bo kiedyś się cieszyli z tego, że w ogóle mają pracę ( ͡° ʖ̯ ͡°) my nie wyobrażamy sobie teraz pracować w jednym miejscu przez 30 lat, kiedyś nie było takiego komfortu przebierania w ofertach pracy. Poza tym wydaje mi się, że to lubił. A no i mieszka w dziurze zabitej dechami
  • Odpowiedz
@imajoke: mi to się wydaje, że raczej starość idzie i żal dupę ściska, zaraz wycieczka w jedną stronę do św Piotera się szykuje to chcą trochę się dowartościować gnębiąc młodych. Trochę przykre, ale jak ktoś ma poukładane w głowie i wie co jest co to nie ma co się przejmować i robić swoje ;)
  • Odpowiedz
@fan_comy: Dokładnie. Jak nie umiem czegoś zrobić, a potrzebuję, żeby to było naprawione/zrobione/whatever to albo dzwonię po specjalistę, albo googluję sobie, bo w necie są instrukcje do prawie wszystkiego :)
  • Odpowiedz