Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirrak:

Nie, nie jest, ponieważ prawo w Polsce jest neutralne światopoglądowo, nie jest katolickie.

Neutralność swiatopoglądowa nie istnieje nigdzie poza Europą i Ameryką i wynika bezpośrednio z chrześcijaństwa
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iperyt:

Czyli można, a nawet należy karać śmiercią tych, którzy są obrzydliwością dla Pana?


Dokładnie tak, należy biczować ich 5 razy dziennie rzepą połączoną z kapustą. O kij Ci chodzi? Ma się to nijak do dyskusji o Duchu Prawa.
  • Odpowiedz
Oczywiście, że jest. Tylko głupiec by temu przeczył.


@Brzytwa_Ockhama: Wręcz przeciwnie. Tylko głupiec mógłby tak twierdzić. Widziałeś uzasadnienie dla projektu Kodeksu karnego?

Nad tym można polemizować. Istotą jest to, że w Konstytucji nie ma napisane, ze jest świeckim państwem. Ustawy to co innego co jako prawnik (?) powinieneś
  • Odpowiedz
To Ty nie masz pojęcia o czym piszesz nie widząc, że istnieje dualizm na Ius i Lex. Ius to Duch Prawa a Lex to Prawo Spisane. I to z chrześcijańskim Ius Nietzsche chciał skończyć.


@Brzytwa_Ockhama: Nie. To znowu Ty posługujesz się wyłącznie chrześcijańskimi źródłami i zamykasz się wyłącznie na to co oni napisali. Problem w tym, że dzisiejsze prawo odeszło od tych koncepcji.

Dzisiejsze prawo pozytywne (stanowione) nie ma nic z "chrześcijańskiego ducha". Jest wyrazem zwykłego społecznego pragmatyzmu.
Podobnie prawo naturalne - jego źródłem nie jest bóg, a człowiek. A dokładnie przyrodzona godność i wolność. bez względu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GordonL:

Wręcz przeciwnie. Tylko głupiec mógłby tak twierdzić. Widziałeś uzasadnienie dla projektu Kodeksu karnego?


Oczywiście, że widziałem. Jak cokolwiek w nim kłóci się z ideą, że katolicyzm i chrześcijaństwo jest podstawą
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GordonL:

Wskazałem Ci inny, dużo lepszy system moralny. Miałem nadzieję, że zrozumiesz.


Dziękuję łaskawco za ukazanie umowy społecznej. Wracaj czytać Rawlsa może dojdziesz do momentu w którym pisze on o Kancie
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama:

O Kancie możemy pisać więcej, jest jednym z moich ulubionych filozofów, pisałem o nim opracowania na Olimpiadzie Filozoficznej. Możemy zaraz zrobić test wiedzy z jego Epistemologii, to jak lecimy?

Jesteś tak pretensjonalny, że to jest aż zabawne. Serio - sam siebie TAK POWAŻNIE, podczas gdy w praktyce dla kogokolwiek bardziej oczytanego Twoje posty to po prostu dużo (pretensjonalnego właśnie) specjalistycznego słownictwa, przekonanie o własnej nieomylności (w rozumowaniu aspektów prawa
  • Odpowiedz
Idiotyczne podejście. Ja pisze o Ius a Ty o Lex co tylko dowodzi, że pozytywiści to często ludzie bez podstaw filozoficznych.


@Brzytwa_Ockhama: Nie.

Ty piszesz o starych chrześcijańskich wytłumaczeniach dlaczego ciemny lud musi stosować się do prawa cesarskiego obok prawa boskiego.
Ty piszesz o postawach przestarzałych. Ja o nowoczesnych koncepcjach prawa, które nie mają nic wspólmnego z
  • Odpowiedz
Właśnie dlatego wymieniłeś wszystkie te czynności obok siebie bo są złe a złe są z racji prawa naturalnego co jest faktem a-priori, ale w dyskusji musisz udawać, że mi ciągle zaprzeczasz więc droga wolna.


@Brzytwa_Ockhama:
Są złe na gruncie moralności chrześcijańskiej, a nie na gruncie prawa, bo prawo #!$%@? od etyki chrześcijańskiej.

Dziękuję za potwierdzenie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GordonL:

Ależ istnieje. Problem w tym, że polskie prawo nei jest isnpirowane chrześcijanizmem. i tyle.


Ja o A Ty o B. Nikt nie pisał o prawie tylko o podstawach prawa czyli o Ius. Ale czego ja mogę oczekiwać od kolesia który neguje wpływ chrześcijaństwa na wygląd prawa karnego xD
  • Odpowiedz
Oczywiście, że widziałem.


@Brzytwa_Ockhama: Czemu tak łżesz?
Przecież kłamstwo jest złe. Uzasadnienie do KK jest trudno dostepne, nawet ja miałbym problem je teraz znaleźć.

To jest żałosne
  • Odpowiedz
Dziękuję łaskawco za ukazanie umowy społecznej. Wracaj czytać Rawlsa może dojdziesz do momentu w którym pisze on o Kancie


@Brzytwa_Ockhama: Jakie to jest piękne.

Udajesz, że coś czytałeś, a nic z tego w łapie nie miałeś. Żenada.
  • Odpowiedz
Ja o A Ty o B. Nikt nie pisał o prawie tylko o podstawach prawa czyli o Ius. Ale czego ja mogę oczekiwać od kolesia który neguje wpływ chrześcijaństwa na wygląd prawa karnego xD


@Brzytwa_Ockhama: Raz według Ciebie Ius to inspiracja, raz "podstawa".

Dziecko, polskie prawo nie "chrześcijańskiego ius". Nie jest oparte o chrześcijańską etykę. Nie ma z chrześcijaństwem w sumie nic
  • Odpowiedz