Wpis z mikrobloga

Szwajcarski sąd zakazał występu transseksualnemu cwaniakowi Caster Semenyi na MŚ

Caster Semenya nie weźmie udziału w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze. Startu biegaczowi z RPA zakazał szwajcarski sąd, który wziął pod uwagę anomalie hormonalne w jego organizmie.

Znalezisko jakby ktoś chciał wykopać, żeby ta informacja nie umknęła innym:
https://www.wykop.pl/link/5068539/szwajcarski-sad-zakazal-wystepu-transseksualnemu-cwaniakowi-caster-semenyi-na-ms/

#4konserwy #bekazlewactwa #sport
Pobierz ZAWADIAK - Szwajcarski sąd zakazał występu transseksualnemu cwaniakowi Caster Semenyi...
źródło: comment_a1jIVwODvHyaG1aMIEKryUhMvCkCfc3C.jpg
  • 67
@Soojin21: @Patermantis: IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) go przebadało i na tej podstawie rekomendowali Semenye jako biologicznego mężczyznę, który się identyfikuje jako kobieta. I sąd to teraz przyklepał. Sorry nie jestem po gender studies. Według mnie to trans, ewentualnie obojnak.
No dobrze że nie napisałeś: wg mnie to mężczyzna, ewentualnie kobieta XD


@Patermantis: rekomendowali Semenye jako biologicznego mężczyznę, który się identyfikuje jako kobieta. CO to jest mężczyzna który identyfikuje się jako kobieta? TRANS. Dziękuje doobranoc.
@Soojin21: rekomendowali Semenye jako biologicznego mężczyznę, który się identyfikuje jako kobieta. CO to jest mężczyzna który identyfikuje się jako kobieta? TRANS. Dziękuje doobranoc.
@rzuf22: Też mi się właśnie wydaję że to nie jest prosta czarno biała sprawa. Daleko mi do bronienia fanów kilkuliterowych skrótów z plusem na końcu i wielorakich płci, ale w tej sytuacji mamy chyba do czynienia z naturalną dysproporcją możliwości fizycznych poprzez zaburzenie hormonalne.

Co gdyby to mężczyzna urodził się z dysfunkcją dającą mu +500% teścia? Mamy przecież gigantyzm powodujący kilkukrotny wzrost hormonu wzrostu. Kiedyś doczekamy się kogoś na kształt Hulka
czyli mężczyźni z niskimi wartościami hormonów powinni w sporcie startować z kobietami?


@gtk90: mezczyzni z takim niskim testosteronem nie byliby mezczyznami (wiec jesli ktos na zaburzenia to sie podaje to sztucznie)

W kontekscie zawodow jest to z jednej strony sprawiedliwe, ale z drugiej strony zawody nigdy nie sa sprawiedliwe. Jest to problem bardziej zlozony, bo jesli zakladamy podzial ze wzgledu na ilosc hormonow, to zeby wyrownac szanse nie powinien miec kazdy