Wpis z mikrobloga

@Sig_mar: a ze skrot od kapitan? :) caly film tak jest? ktos sie postaral, jakbym mial robic tlumaczenia tobym sie staral zeby lepsze perelki wciskac. Generalnie CAP ma wiele znaczen, np luska czy naboj, czapka, zawodnikow za kazdy wystep w reprezentacji nagradza sie CAP-ami, gorny cap wydatkow, kapsel, kapelusz grzyba.
  • Odpowiedz
@Bratek: Tutaj typowo chodzi o skrót od Kapitana - nic innego w tych scenach nie mają na myśli. A że ma wiele znaczeń to doskonale o tym wiem :D ale tutaj innego się nie da wcisnąć xD
  • Odpowiedz
@Sig_mar: często te pierwsze tłumaczenia wrzucone do neta to nic innego, jak lekko poprawiony tekst przełożony przez translator, więc nie ma co się dziwić...
  • Odpowiedz
@Bratek: No jeśli taki był cel, to nie ma tematu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GKC__: No i tak samo pomyślałem, ale reszta jest...dosyć sensownie przetłumaczona. Dlatego też mnie dziwią takie "kfiatki". No chyba że translatory już takie dobre są, a przy takim czymś się dopiero ujawniają :D
  • Odpowiedz
@Sig_mar: są programy do tłumaczeń, które uczą się w miarę zapisywania biblioteki wcześniej przetłumaczonych tekstów, przez co program z czasem wyłapuje konteksty na podstawie zebranych danych, ale i tak często trzeba poprawiać tak powstały tekst, bo z angielskiego na polski ciężko jest przetłumaczyć formy osobowe, jeśli nie znasz danej postaci. Niestety, w procesie korekty i tak zdarza się przegapić jakieś drobne rzeczy.
  • Odpowiedz
@Sig_mar: Polecam serial American Gods. Tam główny bohater nazywa się Shadow Moon. Jak go przedstawiono w polskiej wersji? Cień Moon. Dlaczego przetłumaczono tylko imię i w ogóle je przetłumaczono? Nie mam zielonego pojęcia.
  • Odpowiedz
@Bekonik: nie to jest webrip czyli gdzies na swiecie wypuszzono stream na platformie podobnej do netfliksa. jest w dosyc dobrej jakosci lepszej od dvdrip ale duzo gorszej od bluripa. Strzelam ze stram był na apple tv za jakas chora cene. Co do tłumaczenia to tak jak kolega mówił to pierwsze tłumaczenie z translatora później beda lepsze. ale faktycznie jak ktos to ogladal pierwszy raz to lipa. niedługo premiera na bluray
  • Odpowiedz