Wpis z mikrobloga

Dni z maksymalną temperaturą od 30°C dla Krakowa w latach 1961-2018.

W nawiązaniu do tego wpisu @cieliczka przyjrzałem się danym dla Krakowa ze wszystkich dostępnych lat. Wykres z dedykacją dla wszystkich, którzy twierdzą, że kiedyś lata były równie ciepłe, a może i nawet cieplejsze niż obecnie.

Edit: W tym roku (dane do końca czerwca) takich dni już było 10, a dobrze wiemy, że w lipcu też się bez nich nie obyło.

#ciekawostki #klimat #natura #globalneocieplenie #pogoda #krakow #infografika
Pobierz Matt_888 - Dni z maksymalną temperaturą od 30°C dla Krakowa w latach 1961-2018.

W na...
źródło: comment_wKCfB2n1kykbbj2aEO2odNSFfnosN5hl.jpg
  • 172
@r3m0: Fajnie ze tak skomplikowana rzecz jak cykliczna zmiana klimatu ktora opiera sie na setkach zmiennych opierasz na badaniach z 1820 roku. TO sie robi coraz bardziej zalosne heh... Lobotomia tez byla opisywana jako pomocna procedura - w latach 1950 - moze szkoda ze nie zrobili jej na Tobie? Swiat wygladalby moze lepiej?

Jutro proponuje poprzec swoje antyszczepionkowe urojenia na badaniach z 1300 roku, a zmiane klimatu oprzec na badaniach z
@cumulus: Już odszedłem, ale chyba to zawołanie nie miało być do mnie :)
Ja się trochę przypieprzyłem do tych wykresów ale raczej z technicznego punktu widzenia. Istnienia GO raczej nie podważałem.
@cumulus: kłaniam się twojej wiedzy. Ale podziwiam cię jakim spokojem rozmawiasz z tymi januszami. Od kiedy siedzę na wykopie mam ciągoty autorytarne. Jednak byłym za tym że prawo do głosowania wiązałoby się z jakimś egzaminem.
Taki egzamin z filozofii polityki i ekonomi.
Jednak wszystkie osiągnięcia ludzkości tworzyli elitarne kręgi jak prawa człowieka. Już widzę jak taki wykopkowy Janusz by dał te same prawa homoseksualistom.

Wracając do tematu podziwiam wiedzę.
Uważasz że
@Der_urologe:

Uważasz że kryzys klimatyczny jest do powtrzymaja bo naukowcy od lat 70 ciągle mówią że zostało jeszcze kilka lat żeby powstrzymać ocieplenie.


Teoretycznie jest, ale szanse są nikłe.

Czy raczej jest to taktyka nauki że jak powiedzą że jest za późno to zmiany będą minimalne bo przecież i tak nie da się nic zrobić.


To raczej taktyka polityków.

Czy myślisz że pożary w Rosji, szybsze roztapianie się permafrostu przyspiesza drastycznie
@cumulus: skrocie 80% świata ma przesrane a bogaty zachód da sobie radę.

Jestem pewien że ograniczenia gospodarczo-spoleczne na świecie będą znikome bo kapitalizm nie pozwala na brak rozwoju gospodarki a gospodarka bez zwiększania zużytych zasobów nie będzie rosła.

Jak patrzę na listę drawdown gdzie proste sprawy jak edukacja kobiet, dieta bogata w warzywa, mniejsze wyrzucanie jedzenia lub czyste paleniska zaoszczędzają kilka razy więcej gigaton CO2 niż przestawienie samochodów z benzyny na