Wpis z mikrobloga

Skoro polska to nie jest zbyt bogaty kraj a średnia płaca to jakieś 3 koła (?), To jakim cudem społeczeństwo wydaje sie bogate? Ostatnio byłem na wakacjach w moim mieście Polska b i wszędzie Julki i oskarki noszące markowe ciuchy, codziennie jakieś Starbucks czy inne takie. Na drogach nowe praktycznie samochody, a nawet widziałem parę tych słynnych mustangów. Nie rozumiem
#przemyslenia #przegryw #polska
  • 25
@kamilek98PL widzisz przekrojowo, zajedz pod byle jakie osiedle z wielkiej płyty i zobaczysz że na jednego takiego mustanga jest 50 starych pasatów, golfów rozpadających się fordów czy fiatów.
Na jedną Julkę czy oskarka też zapewne przypada jakiś emeryt który musi wybierać czy sobie kupi szynkę czy leki tylko że oni raczej siedzą w domach więc tego nie widzisz.
Albo polecam się przejść po mniejszych sklepach na osiedlach i zobaczyć klientele co tam
@kamilek98PL: znam ludzi co ubierają się w drogich sklepach, maja siusiajfony, ciagle gdzieś jeżdżą, a mieszkają albo u mamusi albo w mieszkaniu które remont widziało ostatnio w PRLu. Tacy są ludzie, lubią jak się myśli o nich ze maja, stać ich i im się powodzi. To ze na jeden telefon musza pracować 3 msce to już inna para kaloszy
@BShKF: nie chodzi o kwotę bezwzględną a stosunek ceny do tego co dostajesz (V8 + zewnętrzna zajebistość) w porównaniu do mniej-więcej konkurencji. Leasing na to to nie są jakieś straszne koszty, średniego programistę bez większych innych kosztów na to spokojnie stać.
@kamilek98PL: Też mnie to dziwi, ubrania nawet jakoś nie specjalnie dobrane ale loga #!$%@? na każdym elemencie garderoby. Z drugiej strony jak się zastanowię to prawie nikt z moich znajomych nie oszczędza, mieszkają w większości z rodzicami i w zasadzie to oni ich utrzymują (nie muszą płacić za wynajem, media, żywność). Mam też w robocie ludzi którzy mają Iphona a na obiad jedzą makaron z ketchupem XD
@xetrov: Ja nie twierdzę, że stosunek ceny do tego co otrzymujesz w Mustangu jest zły, czy że auto ma zaporową cenę. Ba rata leasingowa takiego auta (~3k bez wykupu) jest do przełknięcia przez dużą część średniej klasy specjalistów w tym kraju. Nadal jednak nie jest to niewielki wydatek tak jak to przedstawiłeś. To praktycznie połowa ceny typowego mieszkania w większym mieście...
@BShKF: wiesz co to leasing więc wiesz też że finansowanie samochodu wygląda różnie, nie mam żadnych statystyk ale podejrzewam że sporo tych nowych Mustangów jeździ na zasadzie spłaty utraty wartości.
@BShKF: co roku są zmiany, trudno na 1 rzut okaz powiedzieć które są z najnowszej. Takie 3 letnie łatwo pomylić.

Co nie zmienia faktu że ludzie przerzucili się z bet piątek nowych na Mustanga powiedzmy610% i cena ta sama a zwraca się uwagę na drodze bardziej i już jest efekt.