Wpis z mikrobloga

Mimo wygranych w sądzie z TVP, nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze wnioski w aż pięciu sprawach dotyczących: oglądalności telewizji publicznej, delegacji na Mundial, ,,Korony królów", kosztów Sylwestra oraz zamiany materiałów na stronie Wiadomości.
Czy doczekamy się w końcu informacji? Czy telewizja publiczna dalej będzie kpić z dostępu do informacji publicznej? Czy dowiemy się tego w następnym odcinku naszych zmagań? Ile będzie trwać ta telenowela? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://siecobywatelska.pl/niejawna-telewizja-polska/


#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #tvp #koronakrolow
  • 47
  • Odpowiedz
@nowik: @Zakopczak

a co jeżeli się nie zastosują do wyroku? Co wtedy możecie zrobić?

To już zrobili.

Co wtedy możecie zrobić?

Sądzić się dalej. No i jest jeszcze karny art. 23. Ustawy o informacji publicznej.

Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  • Odpowiedz
@GordonL: Nie, nie wiemy.
Edit. Ach, już doczytuję. Ciekawe. https://dziennikzachodni.pl/zastepca-prezydenta-zawiercia-to-16letni-uczen-jakub-koson-zdjecia-mlodziezowy-zastepca-miasta-nie-dostanie-pensji/ar/13682246

- Długo się zastanawiałem się jak ma wyglądać urząd i współpraca z urzędnikami. Podjąłem decyzję, że nie będzie zastępców prezydenta miasta. Po prostu nas na to nie stać. Być może moje zdanie zmienię za jakiś czas. Obecnie jest to najlepsze rozwiązanie dla naszego miasta. Chciałbym przedstawić mojego zastępcę. Nieformalnego, chociaż wszyscy go dobrze znacie. To Jakub Kosoń. Będzie moim młodzieżowym zastępcą
  • Odpowiedz
art. 23. Ustawy o informacji publicznej.


@Watchdog_Polska: Czyli państwowa TVP zapłaci grzywnę państwu z państwowych pieniędzy, a informacji nadal nie udzielą. Nie sądzicie przecież że ktoś pójdzie za to do więzienia.
  • Odpowiedz
a co jeżeli się nie zastosują do wyroku? Co wtedy możecie zrobić?


@nowik: Pewnie nic, nie ma już w tym kraju żadnej instytucji, która wyegzekwowałaby prawo na PIS i jego przybudówkach.
  • Odpowiedz