Wpis z mikrobloga

#tmobile #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #revolut #curved #zakupyzchin

Dlaczego wszystkich namawiam na Revoult / Curved
Zamawiałem na BangGood lampę. Przypadkowo zapłaciłem zwykłą kartą podpiętą do rachunku w T-mobile Usługi Bankowe. Anulowali mi zamówienie, zrobili zwrot.

Jak widać w 12 dni kurs dolara stracił wg T-mobile 50 groszy, co przy $94 daje różnicę ponad 50 zł (z 386 na 332 zł). Jeszcze dzwonią do mnie dzisiaj z badaniem satysfakcji klienta... Niech giną, zamykam rachunek.

Udostępniajcie ile się da, żeby Wasi znajomi byli świadomi, bo to jakiś absurd jakie banki mają spready.
elzevir - #tmobile #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank #revolut #curved #z...

źródło: comment_1zTQ1c271KLSbZT4MOCm1csHQ7hk10ek.jpg

Pobierz
  • 9
Udostępniajcie ile się da, żeby Wasi znajomi byli świadomi, bo to jakiś absurd jakie banki mają spready.


@elzevir: nikogo nie uświadomisz
ludzie są zwyczajnie głupi w sprawach ekonomicznych
sam próbowałem kilku znajomym pokazać różnice ale wolą zapłacić bankowi niż podjąć lekki wysiłek
uważają że jak nie ponoszą dodatkowych kosztów prowizji to znaczy że płacą uczciwie xD
debile
@elzevir: @radekrad: nie, przy zwrocie jest inny kurs. transakcja musialaby byc anulowana (co jest mozliwe dopoki sklep nie pobierze pieniedzy po wstepnej autoryzacji) zeby nie stracic (mialem taka sytuacje).

btw, tmobile to alior. a alior ostatnio w normalnym produkcie dal korzystne przewalutowanie po kursie nbp.
@rtg_: ale jak rozumiem sklepy tak powinny robić? A jakby płacić przez PayPal to coś by to zmieniło?

BTW. @elzevir: czemu nie płacisz przez PayPal? Wiesz, że jeślibys miał problemy z transakcja, to PayPal prędzej pomoże. Przy reklamacjach czy choćby jak paczka do Ciebie nie dojdzie?
@rtg_: ale tak rozumiem sklepy powinny robić? A jakby płacić przez PayPal to coś by to zmieniło?


@radekrad: wszystko zalezy od procesora platnosci (3rd party) oraz implementacji po stronie sklepu. najpierw nastepuje autoryzacja na dana kwote, pozniej procesor pobiera ta kwote. jak dojdzie do anulowania i kwota jeszcze nie zostala pobrana, procesor moze wyslac request anulowania transakcji lub ew nie podjac srodkow i blokada sama wygasnie.