Wpis z mikrobloga

Jakiś Chińczyk czy inny Wietnamczyk hakuje mi konta na różnych serwisach.

Jakiś czas temu dostałem powiadomienie z twitcha o następującej treści:
Ten e-mail został wygenerowany, ponieważ 29-May-2019 03:08 UTC (28-May-2019 20:08 PDT) nastąpiło nowe logowanie:
Lokalizacja: Ho Chi Minh City, Ho Chi Minh, Vietnam
Urządzenie: iOS
Przeglądarka: N/A
Adres IP: 113.161.62.145

Trochę to olałem bo nie mam tam żadnych danych, ale zmieniłem hasło dla pewności. Dziś jednak już sie troche obsrałem, bo dostałem maila od Apple:

Your Apple ID (adres_email@gmail.com) was used to sign in to iMessage on a MacBook Pro 13" named “macen的iMac”.
Date and Time: 23 July 2019, 6:29 AM PDT

A tutaj żarty już się kończą, bo mam podpięte płatności. Od razu po otrzymaniu maila zmieniłem hasło i usunąłem tego macbooka z AppleID.
Nie znam się na zabezpieczeniach, mam zainstalowanego avasta i oryginalnego Windowsa z włączoną zaporą. Co dalej robić, poza zmienianiem haseł? (najgorsze, że z reguł stosuje bardzo podobne hasło wszędzie, poza najważniejszymi usługami jak bankowość)

#bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci #security
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

najgorsze, że z reguł stosuje bardzo podobne hasło wszędzie


@dunkey: odpal tailsa albo inną dystrybucję na live usb, zmień hasła na tej dystrybucji, na tej dystrybucji odpal https://keepassxc.org/ i zrób bazę danych z generowanymi losowo hasłami w programie, zapisz bazę i wyślij na maila/zabezpiecz w kilku miejscach

później możesz bazę zrobić w chmurze żeby mieć zawsze z każdego miejsca do haseł dostęp, musisz pamiętać jedno główne hasło którym zaszyfrowana jest
  • Odpowiedz
@dunkey: Też ostatnio mnie ktoś hackował. W taki oto sposób: Numerów IP jeszcze nie sprawdzałem.

Pozdrowienia!

Kilka miesięcy temu dostałem dostęp do systemu operacyjnego na twoim
  • Odpowiedz
@Just_Doesnt_Know: @login-jest-zajety: Dzięki za porady. 2FA mam od dawna na gmailu, bo to moja centralna usługa z którą połączone jest wiele kont. Dodatkowo zmieniłem dziś hasło także do gmaila. Pocieszające jest to, że nie kojarzę żadnych sygnałów prób podpięcia się do gmaila. Do tego zmiana hasła bankowego, wiadomo.

Wykonałem skanowania avastem i windowsowym antyvirem, niczego nie wykazały. Ściągam bitdefendera. Jeśli mam jakieś g---o na kompie to możliwe, że
  • Odpowiedz