Wpis z mikrobloga

@TaiFunsS: Obrazki z góry mema to nie to samo co ten na dole. 3 na cztery z tych pierwszych nie uderzają w nikogo, nie są obraźliwe nawet w najmniejszym stopniu, a jeden to wyraz sprzeciwy wobec partii politycznej, na przynaleznośc do której czlonkowie mają wpływ, to ich decyzja. Natomiast bycie osobą homoseksualną, biseksualną, transseksualną - przynależnośc do mniejszosci w ogóle jest wrodzona. Te naklejki informują, że ludzie lgbt nie są mile
to wyraz sprzeciwy wobec partii politycznej, na przynaleznośc do której czlonkowie mają wpływ, to ich decyzja

Te naklejki informują, że ludzie lgbt nie są mile widziani w przestrzeni publicznej, dlatego są nienawistne.


@wespazjan: aha, czyli jak nie chcemy PiSowcow to nie jest to nienawistne bo zawsze mozesz sie zmienic(sic!) a wtedy pozwolimy ci przebywac obok nas xD
@valhander: Tak. To tylko poglądy polityczne, nie tak głęboka część identyfikacji jak seksualność czy tozsamosc płciowa. Gdyby istniała w polsce partia odpowiadająca moim poglądom i zobaczylbym gdzies na drzwiach taką nalepkę to bym kulturalnie wyszedł. Zresztą w ogole jesli ktos identyfikuje sie z organizają polityczną na tyle mocno, by go to głęboko uraziło to musi miec nieźle nie po kolei XD
@valhander: O jakiej drugiej stronie w ogóle mówisz? Wedlug ciebie naturalna opozycja dla ruchów lgbt to serio pis? XD To zupelnie co innego, w ogóle nie do porówania. Sam nie przykeiłbym nigdzie takiej wlepki, ale naprawdę nie ma nawet startu do tych anty-lgbt
@valhander: Nie wiem jak inni, ale ja rozwodzę się nad tym że ktoś kogoś nie lubi i okazuje to w niewłaściwy sposób. Dąsać sie na siebie wzajemnie można też po cichu, a nie odmawiać komuś naleznych wszystkim praw czy uciekać się do przemocy
@wespazjan: witamy na planecie Ziemia gdzie dostac w twarz mozesz za nic, wyglad, spojrzenie, bycie gejem czy tak - za to ze ktos Cie nie lubi. Dopoki (jezeli) policja dziala to nie bede bral do siebie tego ze dziennie ok 12 osob w PL zostaje pobitych. Nazwij to cynizmem jesli musisz.
@valhander: Prawdziwy problem nie leży w tym, że paru sebków może mnie pobić, a własna rodzina w większośc już nie chce mnie znać - źródła trzeba szukać dużo głebiej. Propaganda i nienawiśc nakręcana przez media, brak rzetelnej edukacji seksualnej, a nawet straszenie bardzo dobrym programem who, księża plujący jadem z anbon i wiele wiele innych. W pierwszej kolejności nalezy zając się właśnie edukacją - główne postulaty, jak małzeństwa dla par jednopłciowych
@Brzytwa_Ockhama: Jako osoba transseksualna - w większosci nie popieram. Przypadki, kiedy człowiek faktycznie plasuje się gdzieś pomiędzy płciami są bardzo rzadkie i ludzie, ktorzy krzyczą najglosniej to czesto niestety zwyczajnie niedojrzałe dzieci, nastolatki. I to stąd bierze się miliard specyficznych płci z osobnymi nazwami, co niestety psuje obraz całej spolecznosci. Nie mówię, ze niebinarnośc nie istnieje oczywiscie. Podreślam tylko, że to mniej częste niż niektórzy by chcieli. A co do terminu
@TaiFunsS: już pomijam że to partyjny przekaz i wszystkie pisowskie konta wrzucają, ale może ty w końcu jako jedyny mi odpowiesz. skoro to takie same rzeczy to kiedy możemy się spodziewać wizyty smutnych panów o 6 rano u wydawcy tego szmatławca ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)