Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się jak ponad 20 lat temu mieliśmy w szkole debila który specjalnie nie zdał do następnej klasy bo myślał że będzie miał drugi raz komunie xD
  • 115
  • Odpowiedz
@KamDG Nie da się nie zdać w nauczaniu początkowym 1-3. W tych klasach nawet chyba ocen jeszcze cyfrowych nie ma.


@Variv: co nie znaczy, że nie da się nie przejść do kolejnej klasy - w klasie mojego syna jedną dziewczynkę zatrzymali na powtórkę drugiej klasy, w sąsiedniej klasie z kolei jakiś chłopaczek był zatrzymany w pierwszej. To nie jest kwestia "pała, nie zdałeś" tylko ustalenia, czy dany uczeń poradzi
  • Odpowiedz
@postacie: nie rozumiem skąd takie reakcje na nie zdanie w pierwszych klasach. Przecież to jest jedyny okres kiedy takie nie zdanie cokolwiek daje. Małe dziecko może sobie po prostu nie radzić z nauką na tym etapie, jak powtórzy rok to nadgoni i sobie poradzi bez problemu. A przeciskane z klasy do klasy na siłę będzie odstawać całe życie bo ciagle będzie miał przeświadczenie że jest #!$%@? (oceny 2, czasami 3)
  • Odpowiedz
@KamDG: ja miałem w klasie typa, który miał 3 lata starszego brata. jego brat siedział 3 lata w 6 klasi, zeby mogli razem skonczyc szkole. Najlepsze jest to, ze jego brat nie pomyslal, ze my bylismy w klasie "d" ,a on "b" XD
  • Odpowiedz