Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W piątek kupiłem w sklepie internetowym Militaria.pl buty firmy Columbia. Niestety buty okazały się ciut przymałe (na szerokość) i chciałem skorzystać z możliwości odstąpienia od umowy (taką możliwość daje mi prawo). Wypełniłem formularz zwrotu na stronie militaria.pl, wybrałem zwrot w punkcie stacjonarnym, dostałem nr zwrotu. Dzisiaj udałem się do punktu w którym miałem oddać zwracany towar, a tam odmówiło mi jego przyjęcia, bo butu noszą ślady użytkowania. Wg sklepu zwracany towar musi być w stanie nieużywanym. Owszem chodzilem w nich przez jeden dzień, ale w przepisach o ochronie praw konsumentów nie ma żadnego paragrafu który stanowi, że zwracany przedmiot musi być nieużywany.

#prawo #prawakonsumenta #militariapl #zwrot #zwrottowaru #zakupyprzezinternet #afera #krecimymalysza
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pcela: konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że nie został o niej właściwie poinformowany