Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czesc mirki.
W najbliższym roku potrzebuje odłożyć tak dużo pieniędzy ile się da. Za rok we wrześniu czeka mnie początek największej podróży w życiu która będzie trwała prawie rok (może się przedłuży). Planuje podczas niej oczywiście dorabiać, lecz chce wyjechać z polski z jak największa ilością gotówki „w kieszeni”.
Wiec do rzeczy. By zebrać jak największa ilość pieniędzy jestem jak najbardziej gotowy na chwilową emigracje. Moje kompetencje to znajomość angielskiego, oraz prawie roczne komercyjne doświadczenie w #python przy #django (oraz oczywisce ogólno pojętą podstawowa wiedza informatyczna o wszystkim), więc wydaje mi się ze pójście w tę stronę będzie najlepsze. Co polecacie? Jakie kierunki, prace, etc.? Ciężko mi cokolwiek znaleźć w internecie o najlepszych kierunkach na taki okres czasu bo zazwyczaj napisane jest o robotach sezonowych, albo o przeprowadzaniu się na zawsze. Osobiście będę w stanie znieść złe warunki przez ten rok - najważniejsze jest dla mnie zarobienie dużej ilości gotówki ;) Programowanie gdzieś za granica brzmi spoko, lecz czytałem ze nie jest tak łatwo znaleźć tam prace dla obcokrajowca w tej branży, szczególnie na początkującym szczeblu jak ja. Do tego dochodzą ogromne ceny za życie w dużych miastach z którymi w przypadku takiej roboty będę związany, wiec nie wiem czy będzie się to tak super kalkulowało. Dziękuje z góry za rady od wszystkich na #emigracja oraz od wszystkich innych ;)
#praca #oszczedzanie #podroze #pieniadze #programista15k #pracbaza #finanse #zagranico #niemcy #holandia #uk

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 15
  • Odpowiedz
WybitnaHostessa: @Vielokont: A orientujesz się czy łatwo jest o prace zdalną z polski dla zachodu? Z tego co przeglądałem oferty to najczęściej szukają osób z danego kraju, które będą pracowały zdalnie i będą w stanie odwiedzać biuro kilka razy w miesiącu. Może są jakieś serwisy gdzie szukać tego typu roboty, czy lepiej na lokalnych stronach do wyszukiwania pracy/linked?
W Polsce mieszkam z rodzicami więc kolejne koszta mi się odejmują.

Zaakceptował:
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Niestety nie moge w tym pomoc, chodzilo mi tylko o wskazanie na finansowa nieoplacalnosc pracy jako szeregowy, poczatkujacy programista za granica. To po prostu nie ma sensu, o ile nie zalezy ci tez na aspektach pozafinansowych.
  • Odpowiedz
ŚwiętaŁania: @GlenPL: teoretycznie ile się da. Myśle ze granica 50k jest czymś co mnie zadowoli lecz zawsze wole więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kodziak: Masz racje, jednak ponieważ odpadają mi koszta jedzenie i mieszkania jeśli spedze jeszcze rok z rodzicami; to oprócz dokładania się do 1/3 budżetu domowego czyli 600/700 pln/msc nie będę miał więcej wydatków „na zycie”.
Z tego co patrzyłem to z moim
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: @Kodziak: UZ najlepiej, wtedy od sierpnia koszt pracodawcy = netto do granicy progu podatkowego. Nie wiem jak twoje skille, ale mając rok doświadczenia możesz spokojnie wynegocjować więcej niż 6k kosztu pracodawcy (chyba że mieszkasz w małym mieście)
  • Odpowiedz