Wpis z mikrobloga

@Hipodups: no właśnie mam nadzieję, że znajdzie się jakiś mirek, który ma może taką listę. próbowałem sam coś znaleźć, ale niestety nie mogłem znaleźć takich bashowych "100 projects to do" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Gennwat: ja jakiś czas temu miałem problemy z prędkością internetu i wymyśliłem sobie coś takiego (ostatecznie temat porzuciłem na dość początkowym etapie), może Cie zainteresuje:

- speedtest odpalany w określonym odstępie czasowym
- dane z każdego dnia ładowane do osobnego pliku, gdzie dla każdego miesiąca miał być osobny folder
- na koniec każdego dnia miał generować wykres, na którym miałby być przedstawione trzy dane: prędkość pobierania, wysyłania i ping (czy wszystko
@CytrynowySorbet: takie cos juz bym pisal w czyms innym niz w #bash. Ze znanych mi tehnologii wybralbym pewnie C++, albo znajac mnie lokalny interpreter php - mimo ze sie do tego kompletnie nie nadaje to bym pewnie zrobil to szybciej niz w cpp xd
@Hipodups: ja pierwsze 3 punkty miałem praktycznie w całości napisane, reszta też była spokojnie do zrobienia. Może i bash się nie do końca do tego nadaje, ale trzeba zrobić tak dużo rzeczy naokoło, że wydaje mi się że można się sporo nauczyć przy tym.