Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KochanekAdmina: zaorałeś sam siebie próbując na siłę wcisnąć innym swój światopogląd kompletnie nie rozumiejąc o co tu chodzi. Do tego jeszcze ich obrażasz. Po co?
  • Odpowiedz
zaorałeś sam siebie próbując na siłę wcisnąć innym swój światopogląd


@kodishu: Nikomu nic nie wciskałem xD Kręce beke z prymitywów xD Nie obchodzi mnie czy ktoś będzie trochę mniej prymitywny po przeczytaniu moich postów xD
  • Odpowiedz
  • 14
@Zarzadca ale to trzeba szanować w ogole jedzenie, a nie tylko chleb. Chlebek obcaluje i podniesie a jak upadnie jabłko to #!$%@?.

A ludzie dziwnie patrzą bo kurcze ja też bym nie podnosił nic ze sklepowej podłogi, a tym bardziej jeszcze całował jak się po tej podłodze poniewieralo. No sorry ale zasada 4 sekund nie działa XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@CitizenErased


@kodishu: moim zdaniem tu bardziej chodzi o to, że chleb od dawna nie jest chlebem, tylko sztucznym tworem. Jak wyrzucisz zeschnietego naleśnika, to stracisz więcej od pary kromek dmuchanego gonwa.


@Toszeron: nie ma znaczenia z czego jest zrobiony. Chodzi o pewien symbol szacunku do jedzenia jako takiego. Taki szacunek reprezentują ludzie starsi, którzy w życiu cierpieli niedostatek. Nikt w latach wojny czy w okresie powojennym nie
  • Odpowiedz
@Zarzadca: @KochanekAdmina: każda kultura ma Swoje tradycje, często wywodzące się z religii i które mają jednocześnie wymiar praktyczny jak i duchowy czy intelektualny. Żydzi czy muzułmanie nie jedzą wieprzowiny, co w obecnych czasach jest kompletną głupotą. Ale kiedy pisano Koran czy Torę miało to bardzo praktyczny wymiar - bo wieprzowina była mniej bezpieczna do jedzenia niż inne mięsa. Muzułmanie mają też przykazane rytualne ablucje. Co w dzisiejszym świecie
  • Odpowiedz
Chleb jest przede wszystkim utrwalony w kulturze dzięki językowi. 'Ciężki kawałek chleba', 'z niejednego pieca chleb jeść', 'Chleb powszedni', 'potrzebny jak chleb', 'Nie będzie chleba z tej mąki', 'lekki chleb', 'zjadacza chleba'. Mnogość frazeologizmow wskazuje na szerokie I różnorodne znaczenia chleba dla Polaka (użytkownika jezyka)
  • Odpowiedz
@Zarzadca mnie ciekawi jak on stwierdzil, ze kilka osob sie na niego bardzo dziwnie spojrzalo xD od razu po wlozeniu chleba zaczal sie rozgladac dokoola i liczyc bardzo dziwne spojrzenia? Czy moze podnoszac i calujac chleb juz patrzyl znad tego chleba czy na pewno wszyscy widza jak caluje i szacowal na ile dziwne sa te spojrzenia? A moze to sobie wymyslil, zeby stworzyc poczucie wyjatkowosci i szlachetnosci swojego zachowania w swiecie,
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: @KochanekAdmina: Typie, jakimi argumentami? Myślisz ze jak przeklniesz kilka razy i napiszesz cos dużymi literami to już bedą sie wszyscy z tobą zgadzać.
Poziom twojego rozumowania w tym temacie jest tak wąski ze dalsza dyskusja z tobą na ten temat jest bezsensowna
  • Odpowiedz
  • 0
@Zarzadca z całowaniem chleba nigdy się nie spotkałam (zgaduje że to na znak szacunku po zrzuceniu go na ziemię). Oprócz tradycji że chleba nigdy się nie wyrzuca, to u mnie w domu też trzeba było pamiętać, żeby nigdy chleba nie kłaść czy kroić "do góry nogami". Ot właśnie takie stare zwyczaje z czasów głodu, które jeszcze czasem zostały w społeczeństwie.
  • Odpowiedz