Wpis z mikrobloga

tak robili moi dziadkowie. Szacunek, który wynika z niedostatku chleba jaki przeżyli w swoim życiu.


@kodishu: O to, to! Te gesty w stronę chleba to zaszłości z czasów wojny. Dopiero na Vipoku spotkałem się z innymi teoriami.
@Zarzadca: Stara tradycja. Jak byłem w domu to też takie rzeczy na temat chleba słyszałem, nie wolno wyrzucać itp.

W sumie w swoim życiu stosuję podobne praktyki. Jednak nie z tego względu, że jest to dla mnie świętość, ale po prostu głupio mi jest kupić tonę jedzenia a potem sporo tego wyrzucić do śmieci. Zwierzęta były specjalnie hodowane i zabijane, żebym miał to jedzenie, praca ludzkich rąk była użyta, żebym mógł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kodishu obecnie prawdziwego chleba już nie ma, jest wyrób chlebopodobny. Pamiętam jeszcze 20 lat temu jak babcia robiła chleb na zakwasie, mnaim


@koniu9191: nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie taki sam zrobił. Nie musisz czekać na babcię
Ale rak xD całkowanie mąki z wodą i przeprszanie za upuszczenie xD Facet chyba z głębokiej Polskiej B zamiast #!$%@?ć ten chleb bo nie wiadomo jakie bakterie z tej ziemi przeszły to jeszcze całuje xD

Większym rakiem są dewotki które nigdy nie wrzucają chleba do śmieci jak cywilizowany człowiek tylko wywieszają na kontenerach xD że niby żule się pokuszą o czerstwy/spleśniały kawałek mąki kiedy jest dużo tańszego i lepszego żarcia xDDDD BO