Wpis z mikrobloga

Borze Mirki jutro zaczynam dorosłe życie XD

Mam 21 lat, 2 tygodnie temu obroniłem pracę licencjacką i właśnie rozpoczynam realizowanie swojego marzenia, a mianowicie WYPROWADZAM SIĘ DO WIETNAMU XD A NIGDY NIE BYLEM W WIETNAMIE XDDD jutro mam lot.
Ale to nie koniec iksdeków. Jak każdy biały zacznę od nauczania angielskiego (mam też kilka innych pomysłów na później), ale ja nigdy nie uczyłem angielskiego ani w ogóle niczego XD skończyłem finanse i rachunkowość. No i też jadę sam w ciemno, bo na miejscu brak załatwionej pracy, mieszkania ani znajomych. Na miejscu mam jedynie zarezerwowany hotel. Ale w sprawach teoretycznych myślę, że odrobiłem lekcje bardzo solidnie!

Ogólnie to na początku muszę odnowić 2 szczepienia i rozeznać teren, bo to wiecie... trzeba usiąść na spokojnie. Sam nie wiem czy bardziej się cieszę z wyjazdu czy stresuję kwestią nauczania. Chciałem dostać od Was trochę dobrej energii, więc organizuję #rozdajo kartki z Ho Chi Minh City, bo tam właśnie będę mieszkał. Losowanie przeprowadzę po wylądowaniu czyli w poniedziałek.

Jeśli będzie zainteresowanie to mogę opisywać rozwój mojego nowego życia z perspektywy młodego blondyna z silną linią szczęki w Azji, który nie ma pojęcia o nauczaniu xD Kto chce być wołany do następnych wpisów niech zaplusuje pierwszy komentarz.

#wietnam #podroze #podrozujzwykopem #azja #pracazagranica
źródło: comment_ROQLIR4GhP6BQJmxPeo0NOVSWr9pagAC.jpg
  • 154
@piotrek39: nie wiem czy to żart. Jedziesz tam bez pracy, nie znasz rynku pracy, nie wiesz czy cię zatrudnią. Nie potrafisz uczyć xD Co mnie #!$%@?, bo nauczyciel musi lecieć wg planu nauczania - po co? Zrozumiesz jak zaczniesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jesteś w ogóle pewny, że nie potrzebujesz pozwolenia na pracę? U nas nie chcą zatrudniać pracowników spoza UE ze względu na to pozwolenie. Ogólnie
@DestroDevil: zależy czego wymagasz. Największy koszt to mieszkanie. Za 500$ masz kawalerkę w nowym bloku z basenem, siłownią i sprzątaniem 3x w tyg. Reszta to nieduże koszty. Da się też oczywiście dużo taniej.
wtedy już nawet bym studiów nie kończył...


@piotrek39: No to dodam, że jestem magistrem informatyki. xD I po ewentualnej emigracji nadal bym chciał programować w tym, co teraz. xD Tak że jakies przygotowanie do wyjazdu mam. Widocznie jestem tak równocześnie odważny i szalony jak Ty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@konstelacjaniesamowitosci: policzyłem całość tj. bilet, wiza, zakwaterowanie, jedzenie, ubezpieczenie, transport miejski, inne wydatki.

Ewentualnego powrotu nie ma, nie ma nawet prawdziwych rozmów o pracę, przychodzisz, pracujesz, kasa co tydzień do ręki. 100% białych aplikantów jest przyjętych. Kwestia znalezienia pierwszej pracy w sierpniu to kilka dni.

Zakwaterować się można za free w domu studenckim w zamian za konwersacje po angielsku ze studentami. Jedzenie na mieście czy taksówki to groszowe koszta ujęte w
@lastro: @SweterWPaski: od 12 roku życia staram się zarobić coś swojego. Między innymi klikałem w reklamy, grałem i sprzedawałem złoto w Tibii, stawiałem też swoje serwery, zajmowałem się płatnymi smsami za pobrania moich plików, pracowałem po maturze w UK, a także udało mi się z kryptowalutami. Nigdy nie lubiłem wydawać pieniędzy na głupoty i oszczędzałem. Tak, rodzice również widząc, że nie wydaje na głupoty wspierali mnie, ale nie pochodzę z