Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z was przeszedł przez proces apostazji w kk i może się podzielić jak to wygląda dokładnie i co trzeba zrobić? Mam kilka wersji i nie wiem która jest prawdziwa. Temat jak najbardziej na poważnie.
#ateizm #wiara #bekazkatoli
(Tagi dla zasięgu)
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@gierape chrzest chrztem, zwykle polanie wodą. A co do linka to oni sobie mogą uważać mnie za wiernego ale nim oficjalnie nie będę.
Gdzieś właśnie niedawno czytałem że apostaci są okładani ekskomuniką więc członkami kościoła jako takiego nie są a jedynie ich dane są w księgach wpisane co nie jest tym samym.

Generalnie właśnie chciałbym się dowiedzieć od kogoś kto to robił jak to wygląda. Bo raz czytałem że trzeba mieć
  • Odpowiedz
@kalantin będziesz. Jesteś wtedy dalej wiernym, który nałożył sam na siebie ekskomunikę, czyli nie masz praw do sakramentów. Jesteś cały czas w księgach, jesteś ochrzczony i przy twoim nazwisku najwyżej napiszą "apostata". Z kościoła katolickiego nie można się wypisać, nie w taki sposób, że wykreślają cię z ksiąg, anulują chrzest i oficjalnie nie jesteś już zapisany do KK.
  • Odpowiedz
@kalantin a pogrzeb możesz mieć katolicki i tak jeśli rodzina poprosi, bo nadal jesteś członkiem KK. Księdza interesują tylko pieniądze za pogrzeb, więc jak rodzina zmysli, że nawróciłeś się przed śmiercią, to ksiądz pogrzeb zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@whiteglove pogrzeb to raczej nie już mało będzie obchodził :D swoją drogą zawsze mnie to zastanawiało. Oni mają jakiś komputerowy rejestr czy jak? Jak dokonam apostazji np. w Wawie a kopnę w kalendarz w Szczecinie to skąd będą w Szczecinie wiedzieć że nie wolno mnie chować po katolicku?
  • Odpowiedz
Gdzieś właśnie niedawno czytałem że apostaci są okładani ekskomuniką więc członkami kościoła jako takiego nie są a jedynie ich dane są w księgach wpisane co nie jest tym samym.


@kalantin: jak Ci zależy na samej ekskomunice to wystarczy, że przestaniesz wierzyć w nieomylność papieską w sprawach wiary. Według zasad kościoła jesteś w tym momencie ekskomunikowany z automatu. Serio.

@Campell
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kalantin: szkoda czasu. Lepiej sie skupic na dzieciach - jesli planujesz - by ich nie zapisywac do tej instytucji. I tak i tak im sie dziura w statystykach wtedy zrobi
  • Odpowiedz
@gierape:do szkoły też idziesz jak nie masz 18 lat a przerwać możesz dopiero jak 18 skonczysz. Załganie i hikopryzja to jeden z filarów wszelakich rozwiązań socjalistycznych i demokratycznych
  • Odpowiedz