Wpis z mikrobloga

Mireczki, dostałem taką wiadomość jak na zdjęciu. Ale adres z którego została wysłana to newsletter@info.cyfrowypolsat.com.pl I teraz pytanie.... Czy to jest prawdziwy adres e-mail CP?!? Wygląda na dobre oszustwo, albo debilne działania prawdziwego CP. Zaraz sprawdze whois i poszperam troche... Strona cyfrowypolsat.com.pl nie działa.
#cp #scam #oszustwo #hack #internet #hacking #spam #sieci #informatyka #cydrowypolsat
xpatryk89 - Mireczki, dostałem taką wiadomość jak na zdjęciu. Ale adres z którego zos...

źródło: comment_oybpcB8XcpCL4ephnVX5dPNjfIfGwZEY.jpg

Pobierz
  • 17
@morti92: Wiem o tym, chociaż to nie jest do końca moje konto, tylko rodziców. Mają ustawione automatyczne wysyłanie tych 30 zł na konto CP w banku a faktury są gdzieś u nich. Jeśli to jest oszustwo, to skąd mają mój adres poczty elektronicznej?!? Jest to adres założony tylko i wyłącznie do obsługi tego konta CP w icok i jednego konta M$. Nic więcej. Jakiś wyciek?
@H4v3n: w domu zobacze, ale teraz posuwam się do stwierdzenia, że jest to faktyczny e-mail od CP wysłany w strasznie nieudolny i podejrzany sposób. Ta domena według whois jest zerejestrowana od 2003 roku, poza tym skoro w icok jest ta sama informacja, ludzie dostają smsy z tą informacją to raczej nie może to być oszustwo. Moje podejrzenia oprócz dziwnej domeny z której został wysłany tak ważny email i tego że wcześniejsze
xpatryk89 - @H4v3n: w domu zobacze, ale teraz posuwam się do stwierdzenia, że jest to...

źródło: comment_tKZlJjAPJKa8RIwlq8JNIRzaG3L86OjX.jpg

Pobierz
@xpatryk89: pewnie jest tak jak mówisz, jednak daj mi swój adres to wyślę Ci maila z takiej samej domeny, domeny prezydenta i nasa. Nie patrz na to z jakiej domeny przyszedł mail, to łatwo podmienić, to tylko tkest, zobacz z jakiego serwera został wysłany i przez kogo.