Wpis z mikrobloga

Hello, walczę sobie z #parkowanie u mnie w okolicy, zastawianie chodników, rozjeżdżanie trawy itp.
Dostałem ostatnio list od #strazmiejska że nie ustalono kierującego ( wysłałem foto z opisem zajścia) i umarzają postępowanie.
Zapytałem ich, czy wystąpili do właściciela pojazdu o wskazanie kierowcy, a oni odpowiedzieli, że tak, ale nie mogą się z nim skontaktować, więc stąd koniec tematu.
Jak dla mnie to kpina. Ktoś wie jak działa #prawo w takich sytuacjach?
#gdansk #drogi
  • 8
  • Odpowiedz
@PlayerNo22: Wiadomo że na 90% właściciel auta nim źle zaparkował, wezwali go, a on żeby uniknąć pkt karnych nie wskazał kierowcy i za to powinien dostać tak czy inaczej działe.
  • Odpowiedz
@PlayerNo22: W zależności od swoich możliwości pokombinuj z dużymi kamieniami lub kłodami, które pojawiają się nagle na trawnikach. Kup też karne #!$%@?, ale w wersji nieobraźliwej, czyli karna owca czy łoś.
  • Odpowiedz
Wiadomo że na 90% właściciel auta nim źle zaparkował, wezwali go, a on żeby uniknąć pkt karnych nie wskazał kierowcy i za to powinien dostać tak czy inaczej działe.


@W1nduuu: dokladnie. Ale prawo pozwala karac dopiero od 100% pewnosci wiec nie moze zostac ukarany.

nie da się nie skontaktować chyba że nie żyje


@W1nduuu: wskazana osoba nie musi byc jedna to raz, a dwa nie musi wskazywac ani siebie ani
  • Odpowiedz
@karer: Właściciel pojazdu jak nie wskaże kierowcy to na 100% jest karany za nie wskazanie. Wskazana osoba, nawet jak jej nie ma w kraju to zostanie do nie niej na jej adres (nie ważne czy tam mieszka, czy nie) wezwanie i tyle. Tu już więcej nic Straż nie zrobi.
  • Odpowiedz
Właściciel pojazdu jak nie wskaże kierowcy to na 100% jest karany za nie wskazanie.


@W1nduuu: nieprawda. Powiedzialbym bardziej ze tak na 0%. Nie masz obowiazku wskazywania kierujacego pojazdem. Masz obowiazek co najwyzej wskazania komu ten pojazd powierzyles. I to tez tylko wtedy JESLI PAMIETASZ. Nawet jesli pamietasz i wskazesz to nie jest to jeszcze zaden dowod na to ze tamta osoba popelnila wykroczenie.

Wskazana osoba, nawet jak jej nie ma w
  • Odpowiedz