Wpis z mikrobloga

Mirki z monitoringu #cctv i #sieci , jak to jest z rejestratorami #nvr firmy #dahua vs #hikvision z portami PoE?
JEdyne hikvision z wbudowanym swithem 10/100 PoE jakie mialem w rękach miało tak bezsensownie (?) zrobione, że kamery podłączone do portów switcha były w zupełnie innej podsieci IP niż sam rejestrator (na swoim głównym porcie eth) a rejestrator w dodatku nie dokonywał żadnego routingu pomiędzy tymi sieciami. W efekcie kamery ip były dostępne wyłącznie dla rejestratora, ale ani podejrzeć je na PC czy zmieniać ustawienia - nie da rady. W dodatku - rejestrator nie widział kamer ip w sieci głównej, wylacznie te wpinane do podsieci z switcha poe....

Czy dahua z portami poe ma ten sam schemat rozdzielonych sieci, czy porty poe są po prostu z switchem przezroczystym wraz z portem głównym rejestratora?
  • 7
@hrumque hmm, z tego co kojarzę to hik może i robi własną podsiec dla kamer, ale można z tego zrezygnować i adresowac samemu.
Aczkolwiek dla klienta - klienta, który chce po prostu monitoring takie coś było bardzo spoko. Kamery same się aktywowaly, ustawialy hasła i ograniczały dostęp z reszty obiektu. Wszystko przez rejestrator.
@wicherson no ja rozumiem idee - zachowuje sie to prawie jak analog, gdzie kabel od kamery do gniazdka w rejestratorze wprost, i nie ma wątpliwości jak to idzie itd dla laika wrecz. Podpiąć i ma nagrywać. Ale ja mam część kamer w innym miejscu poddpiete do innego switcha, parę na wifi, podgląd z kilku na tv, itp - obecnie osobny switch PoE dla kilkunkamer i wifiAP, a ze zmieniam rejestrator i pchają
@hrumque: A od kiedy to switch adresuje graty w sieci? Musiałeś mieć tak skonfigurowane kamery i rejestrator.
Tak samo nie słyszałem też o tym, żeby rejestrator robił za router. Od routingu są routery.
A od kiedy to switch adresuje graty w sieci?

Nie switch, a rejestrator - posiada dwa porty, powiedzmy eth0 i eth1, na porcie eth0 masz go dostępnego "ze swojej sieci", a na porcie eth1 ma wewnątrz podłączony switch z PoE, oraz robi na tym eth1 dhcp-server dla kamer itp.

Musiałeś mieć tak skonfigurowane kamery i rejestrator.

No właśnie tak rejestrator hikvision, którego testowalem miał skonfigurowane - dwie sieci, jedna "dla kamer", druga
hrumque - > A od kiedy to switch adresuje graty w sieci? 
Nie switch, a rejestrator ...

źródło: comment_70KjUE5cuBqLiV3wdJpDLEENG9AERP7W.jpg

Pobierz