Wpis z mikrobloga

Jak Wam mija dzień? My dziś w całkiem dobrych humorach. Od lat walczymy o jawność wynagrodzeń i nagród w spółkach skarbu państwa i spółkach komunalnych, a dziś mamy powód do świętowania – wygraliśmy z TVP, PKP S.A. i Goleniowskimi Wodociągami i Kanalizacją Sp. z o. o. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystkie sprawy Szymon Osowski opisał na naszej stronie: https://siecobywatelska.pl/wiecej-jawnosci-w-tvp-i-pkp/

#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #prawodoinformacji #tvp #pkp #goleniow
  • 17
@nieznajomy: czy nie wystarczy w takim razie podanie sposobu obliczania wynagrodzenia ?
Np. Specjalista - podstawa tyle i tyle + premia w zakresie takim i takim + dodatek taki i taki? Służby sprzątające, banki i firmy dostające dotacje od państwa też powinny takie dane udostępniać czy może nie? Ja też płacę podatki na to że jakaś gównofirma dostanie dofinansowanie na projekt też chcę wiedzieć ile Ci specjaliści zarabiają
@gwiezdny_wodnik: w sumie masz rację, użyłem błędnego uogólnienia. Miałem na myśli pracowników takich spółek, które mają obowiązek takie informacje udostępniać. Nie wiem czy informacje o zarobkach na każdym ze szczebli znajdują się w tym obowiązku, ale te które w nim są, powinny być jawne. W końcu prawo to prawo i to, że taka osoba chciałaby inaczej niż prawo stanowi, to… no cóż
@skrytohash: Z Totalizatorem prowadzimy sprawę dotyczącą:

- listy podmiotów, którym Totalizator Sportowy przekazał środki finansowe na podstawie umowy sponsorskiej, umowy darowizny, partnerstwa lub w formie dotacji w latach 2013-2017,
- kwot poszczególnych płatności na podstawie umowy sponsorskiej, umowy darowizny, partnerstwa lub przekazanych w formie dotacji w latach 2013-2017,
-informacji na temat powodów, dla których spółka wsparła finansowo te konkretne podmioty

Nie dostaliśmy tych informacji, WSA w Warszawie, w wyroku II SAB/Wa