Wpis z mikrobloga

Wg mnie bez sensu wyjście na taras z kuchni - z dwóch tarasów nie będziesz korzystać, tylko z tego który ładniej zagospodarujesz. Poza tym przez te drzwi na zewnątrz masz bardzo daleko od blatu roboczego do płyty grzewczej i mógłbyś to przysunąć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@c1nu: słyszałam że trzymanie samochodu w domu jest słabym pomysłem, bo potem śmierdzi nim na parterze
Podobno nawet Hitler tak uważał xD
@c1nu: łazienka z toaletą przy samej kuchni i bardzo blisko jadalni... nie jest to raczej najlepszy pomysł. Szerokość garażu to też tak trochę kiepsko bo pomyśl, że z jeden strony postawisz rower z drugiej jakieś szafki i już lipa bo samochód wchodzi na styk.
@c1nu: garderoba jest bez sensu - ogranicza pomieszczenie - to samo można uzyskać stawiając szafę
z balkonami są tylko problemy - mostki termiczne i lubi woda przesiąkać a i tak się z nich nie korzysta
ważna sprawa to ściana kolankowa - nie widać jak jest w projekcie ale lepiej mieć ten 1-2 pustaki więcej nie uderzać głową przy ścianach
garaż jest wąski - jeśli nie masz zamiaru budować jakiegoś #!$%@? na
@Toniezarzutka: w XXI wieku standardem jest zmywarka i płyta indukcyjna, dzięki czemu można od razu naczynia chować do zmywarki a przy gotowaniu na indukcji nie ma tak mocnych zapachów jak na gazie bo nie ma zapachów spalin i to się nie potęguje :) ja mam otwartą i to jest cud malina, żona gotuje w kuchni, ja oglądam telewizję, ona myśli że jest ze mną w salonie a tak na prawdę to
@c1nu: 1. Garaż - za wąski, za maly - brak miejsca na rower/sanki. Rozumiem, że kotłownia będzie miejscem na przechowywanie rzeczy sezonowych: np grill/meble ogrodowe/donice, hulajnogi, sprzęt narciarski, zabawki ogrodowe itd.?
2. Kuchnia - niepraktyczny rozkład. Usuń stamtąd drzwi (niepotrzebne są), wstaw oko i zrób normalny blat. Ktoś już pisał, że odległość kuchenki od zlewu i lodówki est zbyt mała, pamiętaj o "trójkącie" roboczym
3. 2 tarasy? Nie wiem czy to
@adadada90: Garaz chcialbym wiekszy, taras zostanie tylko ten od salonu. Pralnia jest na górze, pomieszczenie numer 7. Istnieje jeszcze opcja zamkniecia wejsca do pralni i przebicia sie z garderoby. Wtedy glowna sypialnia ma swoja garderobe i lazienke :)
@c1nu: Nie zauważyłam tej pralni! To super pomysł. Pamiętajcie, że to Wam musi być wygodnie. Najlepiej to po prostu wyobrazić sobie cały swoj dzień w takim domu, zastanowić się jakie czynności wykonujecie zazwyczaj i czy to nie koliduje. Zazdroszczę i życzę powodzenia!
@c1nu: szwagier ma bardzo podobny projekt, dużym minusem są schody. A dokładnie to, że jest otwarta 'klatka schodowa' co za tym idzie dźwięk się mega niesie w jedną i drugą stronę. Słychać wszystko na dole i na górze. Utrudnia to imprezowanie przy usypianiu dzieciaka na piętrze.
@c1nu ja zlikwidowała bym jedne drzwi do garderoby. Warto rozważyć projekt, w którym master bedroom jest nad garażem. Najczesciej w połowie schodów są drzwi, a dzieciaki mają swoje pokoje na górze. Moim super sprawa i sama się na taki projekt zdecydowałam :)
@c1nu hmm, praktyczniejsza parterowka, nie tracisz miejsca na klatkę schodową, nie dreptasz po schodach, same w sobie schody mogą kosztować krocie, temperatura ja poddaszu podczas upałów, przy parterowce nie lejesz stropu, to tak na szybko. Stałem kiedyś przed tą decyzją. Jeżeli masz działkę, która zmieści parterowke to polecam.