Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 28 lat, siedzę na bezrobociu bo musiałem się zwolnić z poprzedniej roboty (produkcja), bo nie wytrzymywałem stresu i mobbingu jaki tam panował. Mam za sobą gówniany kierunek studiów, który wybrałem przez to, że nie wiedziałem co chcę robić w życiu. Za wiele nie pracowałem bo miałem problemy w odnajdywaniu się w jakimkolwiek zawodzie, często popadałem w konflikty ze współpracownikami, często właśnie przez nerwy i stres. Staram się odnaleźć jako grafik ( nawet studiuje ten kierunek), jednak nikt nie reaguje na moje odpowiedzi w kwestii zleceń. Na próbne projekty (dla osób które w końcu zdecydowały się odezwać), poświęcałem wiele czasu jednak otrzymywałem same odpowiedzi negatywne. Staram się rozwijać, ale mam wrażenie, że to wszystko nic nie jest warte, że tylko marnuję czas. Nie umiem zarabiać pieniędzy, nie umiem się odnaleźć we współczesnym świecie, przynajmniej jeżeli chodzi o rynek pracy. Tyle lat zmarnowane na dokształcanie się, żeby uświadomić sobie, że nawet do McDonalda mnie nie chcą przyjąć.
Moje życie miało przecież wyglądać zupełnie inaczej...
#przegryw #studbaza #pracbaza #niewartobylo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: Znalezienie zleceń z grafiki przez internet jest dosyć trudne. Na twoim miejscu zatrudniłbym się w jakiejś firmie jako grafik. Masz atuty: jesteś młody, nie masz doświadczenia, więc będziesz dla nich tani. Plus jest taki, że popracujesz trochę, poznasz fach, coś zarobisz, być może nawiążesz kontakty dla przyszłych zleceń. Potem możesz próbować coś robić na własną rękę.
@AnonimoweMirkoWyznania: mam podobnie 28 lat , siedzę w Niemczech na socjalu, z produkcji i magazynu mnie wyrzucali , na studia nie poszedłem bo po 1 klasie liceum musiałem wyjechać do matki do Niemiec i tam już nic nie osiągnąłem. Wprawdzie oglądam duzo yt tematyki hardware, umiem skladać kompy jednak żadnej pracy w owej dziedzinie nie znalazłem. Nie odnajduję się na rynku pracy kompletnie a tyrać jak niewolnik nie zamierzam, produkcja i
@AnonimoweMirkoWyznania: Pochwal się co robisz to powiem ci czy na tej twojej zabawie możesz coś zarobić. Pracuję w zawodzie od kilu lat. Siedziałem zarówno w reklamie jak i 3D i ilustracji.
Całkiem możliwe że marnujesz czas, na cześków co uczą się w domu brania nie ma (chyba że u firmy śwagrów).
ChytryDaniel: Robię ilustracje w stylu pop art, comic oraz concept art. Od ponad roku robię dla mojej dziewczyny ( która ma własny salon kosmetyczny) banery, ulotki, plakaty. Próbuję się uczyć czegoś nowego i odnaleźć siebie w tym zawodzie, bo wiem, że w tym mam szanse się w przyszłości odnaleźć. Dużo znajomych ceni moje umiejętności, jednak wiadomo jak wyglądała z niektórymi współpraca. Wielkie zdziwienie, że za swoją prace oczekuję pieniędzy. Czasu mam