Wpis z mikrobloga

Zrobiłem zrzut sprzętu po powrocie z lasu.

Wersja na dwa noclegi i 2-3 dni w terenie, pełen luksus, bez ograniczania się.

W pomarańczowym Gregorym żarcie i napoje. Jedna butelka 1,5l wody nie znalazła się na zdjęciu, bo została zużyta w terenie. Podobnie alkohol ;)

Do tego dochodzi czapka z daszkiem i stalowy kubek - jedno w praniu, drugie w zmywarce.

Jeśli macie pytania sprzętowe dotyczące spania w terenie - zapraszam.

#hamak #hamakboners #knifeboners #las #outdoor #survival #trekking #bushcraft #mojezdjecie
Afrati - Zrobiłem zrzut sprzętu po powrocie z lasu.

Wersja na dwa noclegi i 2-3 dn...

źródło: comment_hho4mi1wF75Z2C2WwR61QjpDYGcRCx08.jpg

Pobierz
  • 36
@beer_man: Nie ważę sprzętu, bo potem się frustruję, jak czytam w necie debaty o tym, kto schodzi poniżej 5kg na trzy tygodnie w tundrze ;)

Ale tak jak pisałem - to wersja z dużym, obozowym hamakiem z moskitierą, z dużą ilością gazu, z ciuchami na zmianę, akcesoriami do drewna, filtrem itp. Pewnie z jedzeniem i piciem będzie z 12 kilo
@tajiri: Mowa o dużym zielonoszarym worku na środku?
Nie do końca to śpiwór, chociaż spełnia taką rolę. W lecie używam dwóch podpinek - jedna, ta obok, węższa, to Otul Lite - ona faktycznie służy za underquilt, czyli wieszam ją pod hamakiem. A Otul w wersji "grubszej" stosuję jako kołderkę - top quilt, czyli przykrywam się nim.

Na późną jesień, zimę i wczesną wiosnę noszę puchowy śpiwór, który po spakowaniu rozmiarem jest
@Afrati: Takie pytanie :) Wychodzicie do lasu X i bez problemu sobie obóz rozbijacie czy jakieś pozwolenia. Jak to wygląda ? Bezpieczne takie nocowanie się nasluchalem podkastow kryminalnych i mam obiekcjie ... .
@HamsterNH: Bardzo różnie. W niektórych miejscach kojarzymy leśniczych, którzy kojarzą nas - wcześniej dzwonimy i dowiadujemy się czy nie będzie problemu z naszą obecnością - czy nie ma polowań, czy nie prowadzona jest ścinka, czy nie jest zabronione wchodzenie do lasu z racji szczególnie suchej ściółki.

Generalnie oczywiście w myśl Ustawy O Lasach większość rzeczy, które robimy jest nielegalna.
Ograniczamy palenie ognisk, w taką pogodę jak teraz kompletnie z nich rezygnujemy.