Wpis z mikrobloga

60 pompek dziennie i będzie żył najdłużej na świecie


@BomBom: Odnośnie tego, a) robię 40, b) bardziej mi chodzi o zachowanie zdrowia na starość. Healthspan >>> lifespan. Nie chcę być przez ostatnie kilkadziesiąt lat życia podgrubiałym diabetykiem z nadciśnieniem i demencją, nie nadającym się do niczego oprócz ciągnięcia głodowej emerytury i łykania tuzina tabletek dziennie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
60 pompek dziennie i będzie żył najdłużej na świecie


@BomBom: Odnośnie tego, a) robię 40, b) bardziej mi chodzi o zachowanie zdrowia na starość. Healthspan >>> lifespan. Nie chcę być przez ostatnie kilkadziesiąt lat życia podgrubiałym diabetykiem z nadciśnieniem i demencją, nie nadającym się do niczego oprócz ciągnięcia głodowej emerytury i łykania tuzina tabletek dziennie.

@anonymous_derp: a nie wystarczy ograniczyc cukry proste i niezdrowe tluszcze i nie być otyłym, żeby
@UnitrA: To krok we właściwym kierunku, ale daleko do optymalnego żywienia. Węglowodany złożone rozkładają się na cukry proste, a im człowiek ma więcej kopii AMY1, tym więcej nawet w ustach. Jak stwierdziłem gdzie indziej ranking diet jest mniej więcej taki:

1. Niskowęglowodanowa dieta paleolityczna, 70-100% mięsa, reszta to opcjonalnie jakieś warzywa i niskocukrowe owoce. Do takiego czegoś jesteśmy najlepiej przystosowani, z tytułu paru milionów lat na takim żywieniu.
2. Niskotłuszczowa dieta