Wpis z mikrobloga

@Hogataa26: Według rekomendacji S wydanej przez KNF możliwe jest udzielenie kredytu tylko w walucie w jakiej zarabia wnioskodawca.

Obecnie tylko dwa banki jeszcze udzielają takich kredytów - Alior i Pekao SA. W Aliorze maksymalna kwota kredytu wynosi 80% wartości nieruchomości, w Pekao SA do 70%.
@marcpol: a PKO BP nie? Kiedyś mi proponowali kredyt, a też miałam umowy niemieckie.
Łatwo można dostać taki kredyt? Tak jak pisze coś około 200-300 tys zł. Osoba zarabia 1500 euro miesięcznie.
@Hogataa26: PKO BP nie. Tylko Pekao SA i Alior udzielają kredytów hipotecznych w walutach obcych. Nie jest łatwo uzyskać taki kredyt, znacznie trudniej niż kredyt w PLN. Zarobki 1500 euro będą niewystarczające do uzyskania kredytu hipotecznego.
@Hogataa26: Nie ma możliwości otrzymania kredytu hipotecznego w PLN bez zarobków w złotówkach. Jest to niezgodne z obowiązującym prawem. Kredyt musi być w walucie w jakiej uzyskiwana jest większość zarobków. Według rekomendacji S wydanej przez KNF możliwe jest udzielenie kredytu tylko w walucie w jakiej zarabia wnioskodawca.
@Hogataa26: nie znamy Twojej sytuacji, być może były jakieś inne czynniki, które na to wpłynęły. Natomiast standardowo w przypadku kredytów hipotecznych, jeśli jedyny dochód jest w walucie obcej, nie jest on brany do wyliczenia zdolności kredytowej.
@Hogataa26 Zdolność kredytowa jest liczona indywidualnie - dla każdego klienta osobno. Nie mamy dostępu do danych znajomej, więc trudno nam odnieść się do tej sprawy. Co do zasady zdolność kredytowa zależy od wielu czynników - nie zależy tylko od wysokości zarobków. Zależy m. innymi od historii kredytowej, od liczby osób w gospodarstwie domowym, od wysokości wydatków stałych itp.
@Hogataa26: Wszystko z nami w porządku :) Prawda @EkspertPKO ?

Jak pisałem wcześniej bank PKO BP (ze skarbonką) nie udziela kredytów hipotecznych osobom zarabiającym w walucie obcej. Jedynym wyjątkiem jest przystąpienie do kredytu razem z osobą, która zarabia w złotówkach.

Jeśli Twoja znajoma uzyskała informacje o możliwości uzyskania kredytu hipotecznego w PLN na podstawie dochodów w EURO w banku PKO BP (ze skarbonką) to wprowadzono ją w błąd. Podaj proszę adres