Wpis z mikrobloga

Witam Mirki,

Postanowiłem złożyć sobie gamingowy PC ale od ładnych kilku lat nie bawię się w PC wiec wiedza już nie ta.
Oczekuje żeby duza większość tytułów chodziła dobrze, a komputer pociągnął jeszcze przez około rok czy dwa wychodzące nowe tytuły na dobrych obrotach. Złożyłem sobie poniższy zestaw (głownie bazując na Benchmarku w proporcjach wydajność do ceny).

Alternative Bench: Game 83%, Desk 97%, Work 89%
CPU: AMD Ryzen 5 3600 £198
GPU: Nvidia GTX 1660 £210
SSD: Adata Ultimate SU800 256GB £33
HDD: Seagate Barracuda 1TB (2016) £39
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 3000 C15 2x8GB £72
MBD: Asrock B450M Pro4 £72 (Gigabyte £62, Asrock B450M Pro4-F £64)
Total: £624 (ok. 3100 zł)

Jako ze mieszkam w UK to ceny są podane w £. Teraz kilka pytań na które mam nadzieje dacie rade odpowiedzieć i mi pomoc ¯\_(ツ)_/¯

RAM:
-8GB nie było by wystarczające? Również czy tez zestaw wykorzysta 3000 MHz, czy lepiej wziasc 2400/2666?

Plyta główna:
-W sumie wybrałem to co zaproponował Benchamark w rozsądnej cenie. W tym wypadku nie mam większego pojęcia na co jeszcze zwrócić uwagę.
-Zwykle chłodzenie starczy, czy potrzebował bym jednak trochę lepszego i ew. dodatkowego.

Zasilacz
-Jak duzy zasilacz taki zestaw powianiem kupić, 500W wystarczy?

Monitor
-Tutaj tez aktualnie nie mam za dużej wiedzy, z tego co wiem najlepiej odświeżanie co najmniej 120 MHz i do tego dochodzą systemy Free Sync oraz G Sync

Jeżeli znacie tańsze alternatywy które nie znacząco na wydajność nie wpłyną to dawajcie znać, bo jednak chciałem się w całości zmieścić w maksymalnie £800, jednak do tego dochodzi jeszcze wiele dodatków, obudowa, OS oraz monitor. Najchętniej z tych podzespołów bym zjechał z ceny jeszcze ok 500zl.

Licze na merytoryczne rady i uwagi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace
  • 5
@ona_matopeja: 8 GB Ram to mało, wręcz na dla nie których tytułów za mało np GTAV
Ram patrz z jak najwyższym taktowaniem bo Ryzen mocno na tym korzysta (wersja 3200 jest nie wiele droższa)
Dysk zmień na SU900 jest nie wiele droższy (w PL jakieś 30zl)
Zasilacz im większy tym ciszej będzie pracował - 500W będzie działał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ona_matopeja: poszperaj po uk.pcpartpicker.com masz tam zestawy innych użytkowników i można podejrzeć ceny konkretnych części w różnych sklepach.
@ona_matopeja Mało jest gier wykorzystujących więcej niż 8gb ramu.

Niestety, jest też Chrome ( )

A na serio to 8gb to jest na granicy. W większości tytułów stuknie ale w paru będzie wąskim gardłem. No i pewnie po premierze konsol nowej generacji 16gb będzie absolutnym minimum (konsole mają mieć 24).

Zasilacz polecam Corsair RM550X ewentualnie Seasonica.

Zwykle chłodzenie w Ryzenie 3600 jest dość slabe. Nie licz na