Wpis z mikrobloga

#inventor #inzynieria
Cześć, czy da się w inventorze zrobić z blachy prostej, blachę wygiętą. Problem jest taki, że znam wymiary blachy i to do jakiej średnicy ma być wygięta, ale zazwyczaj robi się, tak, że zna się wymiar wyjściowy i i tworzy częśc, a potem rozwija i sprawdza na rysunku ile blachy trzeba.
Ja wiem z jakiej blachy się to robi, wiem, że ma być na danym promieniu zagięta, a potem powstać dwa kołnierze o danej wysokości.
Próbowałem, wychodzić z blachy już zagiętej na danym promieniu i robić kołnierze, ale po rozwinięciu wymiary się nie zgadzają.
  • 8
@CptPsyh roznica prawdopodbnie wynika z parametrow giecia. Choc z moich doswiadczen parametry z bazy Inventora zwykle pokrywaja sie z rzeczywistoscia - rozwiniecie z Inventora po zagieciu daje pozadany efekt. Masz dobra grubosc blachy na modelu?
.@Tooroo chodzi o to, że mam rysunek w 2D całego elementu, z którego wytwarzali ta część. Do tej pory nie robili modeli 3D i już wiem dlaczego.
Mam blachę ok. 500x300 i wiem, że jest ona wygięta na promieniu 1600, a konce są znów wygięte do kołnierza o wysokości 40. Jeżeli robie to zwykła bryła ( jakoś próbuje odejmować i sumować wartości) to po rozwinięciu długość nie wychodzi bazowa ze względu na
@PurpleHaze Jestem tragicznym kreślarzem.
Mam mieć taki rysunek jak u góry i znam te wymiaru które oznaczyłem literami. Na dole mam wyjściowa blachę z długościami które znam.
Jak większy problem mam z tymi kołnierzami. Inventor je robi ale dodaje do materiału który jest już długości kołnierzy. Ja chcę żeby zrobił je z blachy której mam.
Jezeli się da to super jeżeli nie to oszukam na wymiarach jak na rysunku 2D , warsztat
Pobierz CptPsyh - @PurpleHaze Jestem tragicznym kreślarzem.
Mam mieć taki rysunek jak u góry ...
źródło: comment_st9XFExT7Kul3GDf4sGaoRSf2oMUMYcA.jpg