Wpis z mikrobloga

Klucz do odpowiedniego siodełka to jego rozmiar i dopasowanie do naszych kości a nie jego cena. Z własnego doświadczenia wiem, że każda próba kupna siodełka bez pomiarów i przysiadki to strata pieniędzy.
@Adrian00: Brooks B17 Imperial i B17 Narrow Imperial. Te drugie jest węższe. Posiadam szeroką wersję i polecam, nie miałem wygodniejszego siodełka. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić jest to, że wymaga pielęgnacji bo jest ze skóry. Ja używam pasty do siodeł końskich i jest git.
@Adrian00: Warto wydać , na siodełko zawsze - jeżeli jednak chodzi o kształt to zależy od geometrii roweru i pozycji w jakiej siedzisz - to znaczy że bardzo szerokie wygodne siodło na szosówce nie bedzie wcale komfortowe i może obcierać .

Ja mam takie i musze powiedzieć że nie jeździłem nigdy wcześniej tak wygodnie ( gravel bike )
Moje siodło
@Adrian00: Będzie to dobry wybór do tych wymagań i do takiego roweru. Mam tą szerszą wersję, jeżdżę same dłuższe trasy i jestem zadowolony. Poprawa względem zwykłego siodełka spora.

Ta wersja jest właśnie do takiej średnio pochylonej pozycji.